• Zasady obowiązujące w bibliotece szkolnej w czasie trwania pandemii

• 28.09.2020 15:52
      • Zasady obowiązujące w bibliotece szkolnej w czasie trwania pandemii
      • Zasady obowiązujące w bibliotece szkolnej czasie trwania pandemii COVID-19

1. Przed wejściem do biblioteki należy zdezynfekować ręce.

2. W bibliotece obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką.

3. Osoba nieposiadająca osłony ust i nosa nie ma prawa wstępu do biblioteki.

4. Książki podaje wyłącznie nauczyciel bibliotekarz. Uczeń nie ma możliwości kontaktu z księgozbiorem.

5. Książki wypożyczane są wyłącznie podczas przerw.

6. W czasie wypożyczania książek w bibliotece mogą przebywać maksymalnie 3 osoby z zachowaniem dystansu 1,5 m. Wszystkie osoby przebywające w bibliotece obowiązuje zakrywanie ust i nosa.

7. Zwracane książki odkładane są do kartonu na okres 2- 3 dniowej kwarantanny.

8. Z czytelni uczniowie korzystają po skończonych lekcjach (I zmiana) lub przed rozpoczęciem zajęć (II zmiana) z wyłączeniem przerw międzylekcyjnych.

9.  W czytelni mogą przebywać maksymalnie 3 osoby z zachowaniem dystansu 1,5 m. Wszystkie osoby przebywające w bibliotece obowiązuje zakrywanie ust i nosa.