• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

• Harmonogram rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
          w szkołach podstawowych w roku szkolnym 2019/2020

Etap rekrutacji/czynność rodzica

od

do

Kontynuacja edukacji przedszkolnej

godz. 16.00

Złożenie deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
          w szkołach podstawowych

godz. 13.00

Udostępnienie w systemie rekrutacyjnym oferty przedszkoli i szkół podstawowych.

godz. 20.00

Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie.

godz. 16.00

Złożenie w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych.

UWAGA

1. Kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata, należy złożyć w każdym przedszkolu  i szkole wskazanej na liście preferencji, w której wybrano oddziały integracyjne.
          2. Kopię decyzji dyrektora szkoły podstawowej
            o odroczeniu obowiązku szkolnego, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata,  należy złożyć w przedszkolu/szkole wskazanej na pierwszej pozycji na liście preferencji.

Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych
          i niezakwalifikowanych.

do godz. 16.00

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka
          w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

Opublikowanie list dzieci przyjętych
          i nieprzyjętych

Procedura odwoławcza

od 24 kwietnia

W terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić
          do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Postępowanie uzupełniające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
          w szkołach podstawowych

godz. 16.00

Opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.

godz. 20.00

Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie.

UWAGA

2. Kopię decyzji dyrektora szkoły podstawowej

Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych
          i niezakwalifikowanych.

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka
          w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.

Opublikowanie list dzieci przyjętych
          i nieprzyjętych.

od 26 czerwca

Procedura odwoławcza.

30 sierpnia

Opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.

Więcej informacji pod adresem: