• Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli
    • Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli

     Szanowni Państwo,

     w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

     Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

     Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

     Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

     Z wyrazami szacunku

     Departament Wychowania i Edukacji Włączającej

     Ministerstwo Edukacji i Nauki

   • Szczepienia w szkołach
    • Szczepienia w szkołach

     Drodzy Rodzice,

     Uprzejmie informujemy, że rozpoczął się proces przygotowania do szczepienia przeciwko COVID 19 dzieci i młodzieży od 12 roku życia w szkołach.  

     W Szkole Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie szczepienia odbędą się przy współpracy z Samodzielnym Zespołem  Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Praga-Północ w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 34.Szczepienia zostaną przeprowadzone na terenie Szkoły dla zainteresowanych uczniów w dniach 13-17.09.2021r.

     W związku z powyższym w załączeniu przesyłamy Państwu do zapoznania się:

     - list Ministra Zdrowia,

     - list Z-cy Prezydenta m.st. Warszawy,

     - terminy i linki do webinariów dla rodziców organizowanych przez Urząd m.st. Warszawy,

     - deklarację chęci szczepienia dla osób niepełnoletnich,

     - kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem, termin przekazania - w dniu szczepienia lekarzowi kwalifikującemu dziecko do szczepienia.

     Do szczepienia przeciwko COVID-19, podobnie jak w populacyjnych punktach szczepień, wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka/rodzica na świadczenie profilaktyczne (przeprowadzenie szczepienia), złożona na kwestionariuszu wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem. Rodzic nie musi być obecny podczas szczepienia.

     Rodzice zainteresowani zaszczepieniem dziecka w punkcie szczepień na terenie Szkoły proszeni są o złożenie deklaracji chęci szczepienia do wychowawcy klasy do dnia 03.09.2021r. (deklaracja w załączeniu).  

     Dla wspólnego bezpieczeństwa, zachęcamy do szczepień dzieci od 12 roku życia.Z wyrazami szacunku,

     Dorota Pykiel

     Dyrektor Szkoły

     List_Zastepcy_Prezydenta_m.st._Warszawy_do_rodzicow_mlodziezy_powyzej_12_go_roku_zycia.pdf

     listministrazdrowiadodyrektorowszkolnauczycielirodzicowwsprawieszczepiennastolatkow.pdf

     deklaracjanaszczepienia.docx

     Kwestionariusz_wste__pnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_doroslej_przeciw_COVID.pdf​​​​​​​

      

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

     Szanowni Państwo,

     W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2021/2022 uprzejmie informujemy, że zgodnie z informacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej od 01 września 2021r. uczniowie rozpoczną edukację w Szkole stacjonarnie, z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN.  

      

     Poniżej podajemy harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego w dniu 1 września 2021r. (środa):

      

     Oddział przedszkolny - godz. 8.30 (sala gimnastyczna)

     Klasa 1a - godz. 9.30 (sala gimnastyczna)

     Klasa 1b - godz. 10.30 (sala gimnastyczna)

     Klasa 2a - godz. 9.00 (s. 2)

     Klasa 2b - godz. 9.00 (s. 7)

     Klasa 3a - godz. 10.00 (s. 6)

     Klasa 3b - godz. 10.00 (s. 4)

     Klasa 3c - godz. 10.00 (s. 5)

     Klasa 4a - godz. 11.30 (sala gimnastyczna)

     Klasa 4b - godz. 12.30 (sala gimnastyczna)

     Klasa 4c - godz. 13.30 (sala gimnastyczna)

     Klasa 5a - godz. 9.00 (s. 20)

     Klasa 5b - godz. 9.00 (s. 11)

     Klasa 5c - godz. 9.00 (s. 15)

     Klasa 6a - godz. 9.30 (s. 13)

     Klasa 6b - godz. 9.30 (s. 14)

     Klasa 6c - godz. 9.30 (s. 12)

     Klasa 7a - godz. 10.00 (s. 15)

     Klasa 7b - godz. 10.00 (s. 11)

     Klasa 7c - godz. 10.00 (s. 20)

     Klasa 7d - godz. 10.00 (s. 19)

     Klasa 8a - godz. 10.30 (s. 14)

     Klasa 8b - godz. 10.30 (s. 13)

     Klasa 8c - godz. 10.30 (s. 12)

      

     Ponadto informujemy, że Msza święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się w dniu 1 września 2021r. (środa) o godz. 8.00 w Parafii św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej 31 w Warszawie.

      

     Z uwagi na zagrożenie epidemiczne prosimy o obecność na rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022 wyłącznie uczniów (dotyczy klas 4-8).

      

     W przypadku rodziców uczniów z oddziału przedszkolnego i z klas 1-3, prosimy o obecność maksymalnie jednego z rodziców.

      

     Przypominamy, że na terenie Szkoły obowiązuje zakrywanie ust i nosa maseczką oraz rękawiczki ochronne /i lub dezynfekcja rąk.

      

     Szczegółowe informacje na temat procedur obowiązujących na terenie Szkoły w czasie zagrożenia epidemicznego, obowiązujące od 01.09.2021r. zostaną Państwu przekazane przez wychowawców klas przed rozpoczęciem roku szkolnego.

      

     Życzymy udanych ostatnich dni wakacji.

    • SZKOŁA UCZĄCA SIĘ

     Z dumą i niezwykłą radością informujemy, że nasza Szkoła, po 4 latach udziału w Działaniu "Całościowy Rozwój Szkoły", wdrażającym ocenianie kształtujące, otrzymała tytuł "Szkoły Uczącej Się". To wielki sukces wszystkich naszych nauczycieli w doskonaleniu procesu nauczania

    • Drodzy Ósmoklasiści! 

      

     Przed Wami ważne dni.  Kończycie naukę w szkole podstawowej i przystępujecie do egzaminu ósmoklasisty.Życzymy Wam, aby egzamin był dla Was łatwy,  a  właściwe odpowiedzi na pytania  przychodziły Wam do głowy w mig. Mamy nadzieję, że osiągnięte przez Was wyniki staną się, nie tylko potwierdzeniem rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście, ale pozwoliły Wam wkroczyć w nowy etap szkolnego życia. Życzymy, byście zrealizowali wszystkie swoje marzenia  i aby to co trudne przychodziło Wam z łatwością, a to co na pozór niewykonalne było dla Was jedynie drobną przeszkodą na drodze dochodzenia do sukcesów.Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!!

     Wierzymy w Wasze możliwości!!!!

     Dyrektor Szkoły wraz z Gronem Pedagogicznym i całą Społecznością szkolną

    • LATO W MIEŚCIE 2021

     W terminie od dnia 28 czerwca do 30 lipca 2021 roku od poniedziałku do piątku, zapraszamy dzieci  do wzięcia udziału w Warszawskim Programie „Lato w Mieście 2021” organizowanym m.in. w naszej szkole.

     Jednocześnie przekazujemy Państwu komunikat Biura Edukacji.

     Szanowni Państwo,

     uprzejmie informujemy, że Miasto st. Warszawa przygotowuje się do Akcji "Lato w Mieście" 2021, jednakże z uwagi na  brak zasad organizacji półkolonii oraz wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, związanych między innymi z rygorem sanitarnym w placówkach, wiekiem uczestników, liczebnością grup, nie jesteśmy w stanie rozpocząć rekrutacji. Po  otrzymaniu powyższych informacji niezwłocznie rozpoczniemy zapisy.

     Na stronie internetowej elektronicznego systemu zgłoszeń zostały zamieszczone informacje dot. placówek organizujących Warszawską Akcję "Lato w Mieście" 2021 wraz z terminami.

     https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/vacatio-parents/main.action

    • Szkolny Konkurs Informatyczny "Bądź bezpieczny w Internecie"

      

     Zapraszamy naszych uczniów klas od 1 do 8, do szkolnego konkursu informatycznego organizowanego w ramach Akcji Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy w tym roku 9 lutego.

     Zadanie konkursowe polega na opracowaniu zagadnienia będącego tematem konkursu z wykorzystaniem wybranej techniki komputerowej:

     • Uczniowie klas 1 - 3 przedstawiają temat konkursu w postaci plakatu promującego bezpieczeństwo w Internecie z wykorzystaniem dowolnego programu graficznego.• Uczniowie klas 4 - 6 przedstawiają temat konkursu w postaci gry lub historyjki stworzonej w programie SCRATCH.• Uczniowie klas 7 i 8 przedstawiają temat konkursu w postaci prezentacji multimedialnej w programie np.: PREZI, PowerPoint, Keynote, prezentacji Googlelub innej.

     FORMA PRACY KONKURSOWEJ – WYMAGANIA TECHNICZNE• Plakat promujący bezpieczeństwo w Internecie – forma zapisu elektronicznego: JPEG, PNG. Nazwa pliku powinna zawierać imię, nazwisko i klasa, przykładowo: jan_kowalski_4a.png lub wydruk w formacie A4.• Gra lub historyjka stworzona w programie SCRATCH – nazwa pliku powinna zawierać imię i nazwisko oraz klasę, przykładowo: jan_kowalski_5a.sb3;• Prezentacja multimedialna – min. 12 slajdów (w tym slajd tytułowy oraz slajdz podaniem źródeł). Nazwa pliku powinna zawierać imię, nazwisko oraz klasę, przykładowo: jan_kowalski_8a lub link do prezentacji.Prace należy przekazać nauczycielom informatyki.

     TERMINY• Prace należy zgłaszać do 7 marca 2020 r.• Ogłoszenie wyników nastąpi 15 marca 2020 r.

     Szczegóły na stronie oraz w  Regulaminie Konkursu

    • Harmonogram rekrutacji do oddziału przedszkolnego

     Szanowni Państwo,

      

     w związku ze zbliżającym się (02.03) otwarciem dla rodziców etapu wypełniania wniosków  informuję, że w rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 aby złożyć wniosek o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej rodzice mogą:

      

     1. Po wypełnieniu w systemie wniosku i podłączeniu wymaganych skanów dokumentówpodpisać wniosek profilem zaufanym i wysyłać w systemie do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru.
     2. Po  wypełnieniu w systemie wniosku, wydrukowaniu go i podpisaniu złożyć, razem z dokumentami/oświadczeniami potwierdzającymi kryteria rekrutacyjne, w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru.
     3. Wypełnić papierowy wniosek odręcznie i po podpisaniu złożyć, razem z dokumentami/oświadczeniami potwierdzającymi kryteria rekrutacyjne,  w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru. (W sytuacji tej informacje zawarte we wniosku wprowadza do systemu informatycznego dyrektor przedszkola/szkoły).

      

     W związku z obowiązkiem ochrony danych osobowych oraz zgodnie z opublikowanymi na stronie Biura EdukacjiZasadami rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę na rok szkolny 2021/2022”  nie zaleca się przesyłania skanów wniosków i dokumentów/oświadczeń potwierdzających kryteria rekrutacyjnena adres mailowy przedszkola/szkoły. 

      

     harmonogram_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_w_szkolach_podstawowych_na_rok_.pdf

     kryteria_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_w_szkolach_podstawowych_0.pdf

     Odwody szkolne

    • Wielka Zbiórka Książek

     Jak co roku bierzemy udział w Wielkiej Zbiórce Książek, organizowanej przez Fundację Zaczytani.org
     Celem Wielkiej Zbiórki Książek jest zgromadzenie książek, które zostaną przekazane beneficjentom fundacji, w tym: szpitalom,placówkom opiekuńczo-wychowawczym, rodzinom zastępczym,domom pomocy, świetlicom wiejskimi i środowiskowym, zakładom karnym, regionalnym centrom krwiodawstwa i innym.

     Podczas Wielkiej Zbiórki zbierane są:


     - książki przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych
     - książki wydane po 2000 roku
     - książki napisane w języku polskim
     - książki nowe lub używane, ale w bardzo dobrym stanie.


     W związku z epidemią COVID-19 Główny Instytut Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia udzieliło rekomendacji dotyczącej zbiórki książek:
     1. Osoby przynoszące książki do Punktu Zbiórki powinny mieć założoną maseczkę na usta i nos oraz ochronne rękawiczki.
     2. W Punkcie będzie udostępniony płyn do dezynfekcji rąk.


     W naszej szkole Punktem Zbiórki będzie biblioteka szkolna. W wyznaczonym miejscu (opisany karton) będzie można zostawiać książki.
     Książki można przynosić w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
     Od poniedziałku do środy (9-17), czwartek (9-15), piątek (9-14).

     Zbiórka trwa do 11 października 2020r.

     Zapraszamy do udziału w akcji.

    • Zmiany w zasadach udzielania stypendiów i zasiłków szkolnych obowiązujące od roku szkolnego 2020/2021

     Najważniejsze zmiany udzielania stypendiów i zasiłków szkolnych :

     1. Wnioski będą składane i rozpatrywane przez ośrodki pomocy społecznej właściwe ze względu na miejsce zamieszkania ucznia
     2. Następuje modyfikacja katalogów wydatków możliwych do sfinansowania w ramach stypendiów szkolnych, w ramach tego świadczenia możliwe będzie sfinansowanie :

     - zakupu podręczników, które nie są udostępniane nieodpłatnie przez szkołę, lektur, encyklopedii, innych książek pomocnych w realizacji procesu dydaktycznego

     - zakupu komputerów stacjonarnych, laptopów lub tabletów

     - całkowitego lub częściowego pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych, w tym wyrównawczych , wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania , a także udział w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą

     Wypełnione wnioski należy składać lub przesyłać bezpośrednio do OPS w dzielnicy właściwej ze względu na miejsce zamieszkania ucznia do dnia 15 września 2020 r.

    • HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     Zgodnie z informacjami Ministerstwa Edukacji Narodowej od 01 września 2020r. uczniowie rozpoczną edukację w Szkole stacjonarnie, z zachowaniem ogólnych wytycznych GIS, MZ i MEN. 01 września 2020r. (wtorek)

     Oddział przedszkolny - godz. 8.30 (sala gimnastyczna)

     Klasa 1a – godz. 9.30 (sala gimnastyczna)

     Klasa 1b – godz. 10.30 (sala gimnastyczna)

     Klasa 2a – godz. 9.00 (s. 6)

     Klasa 2b – godz. 9.00 (s. 4)

     Klasa 2c – godz. 9.00 (s. 3)

     Klasa 3a – godz. 10.00 (s. 5)

     Klasa 3b – godz. 10.00 (s. 7)

     Klasa 3c – godz. 10.00 (s. 2)

     Klasa 4a - godz. 11.30 (sala gimnastyczna)

     Klasa 4b – godz. 12.30 (sala gimnastyczna)

     Klasa 4c – godz. 13.30 (sala gimnastyczna)

     Klasa 5a - godz. 8.00 (s. 11)

     Klasa 5b – godz. 8.00 (s. 12)

     Klasa 5c – godz. 8.00 (s. 13)

     Klasa 6a – godz. 9.30 (s. 14) 

     Klasa 6b – godz. 9.30 (s. 11)

     Klasa 6c – godz. 10.30 (s. 20)

     Klasa 6d – godz. 10.30 (s. 19)

     Klasa 7a – godz. 11.00 (s. 15)

     Klasa 7b – godz. 11.00 (s. 13)

     Klasa 7c – godz. 11.00 (s. 12)

     Klasa 8a – godz. 11.30 (s. 11)

     Klasa 8b – godz. 11.30 (s. 14)

     Klasa 8c – godz. 11.30 (s. 20)

     Z uwagi na zagrożenie epidemiczne, prosimy o obecność na rozpoczęciu roku szkolnego 2020/2021 wyłącznie uczniów (dotyczy klas 4-8).W przypadku rodziców uczniów z oddziału przedszkolnego i z klas 1-3, prosimy o obecność na rozpoczęciu roku szkolnego maksymalnie jednego z rodziców.

     Przypominamy, że na terenie Szkoły obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz rękawiczki ochronne i/lub dezynfekcja rąk. Szczegółowe informacje na temat procedur obowiązujących na terenie Szkoły w czasie zagrożenia epidemicznego, obowiązujących od 01.09.2020r., zostaną Państwu przekazane przez wychowawców klas przed rozpoczęciem roku szkolnego. 

    • Lato w Mieście

     Szanowni Państwo!

     W dniu dzisiejszym 8.06 od godziny 12.00 ruszają zapisy na akcję „Lato w Mieście”

     www.warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

     Zasady i harmonogram zapisów dostępne są na stronie Biura Edukacji.

     opłaty:

     10 zł dziennie - wyżywienie

     10 zł dziennie - opieka

     Zgodnie z informacją z Biura Edukacji program będzie realizowany na terenie placówki lub w jej najbliższej okolicy.

     https://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/lato_i_zima_w_miescie/22288-lato-w-miescie-2020-rhttps://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-wypoczynek-wytyczne-men-gis-i-mz

      

     Prosimy o przesyłanie skanów (zdjęć) kart kwalifikacyjnych uczestników wypoczynku wraz z opłatami na adres mailowy gabriela.jedynak@sp75.edu.pl

      

      

    • Konsultacje dla klas 4-8 od 01.06.2020r.

     Szanowni Państwo,

     Przypominamy, że Szkoła uruchamia możliwość stacjonarnych konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów oraz pedagoga i psychologa:

     - od dnia 25.05.2020r. - dla uczniów klas 8

     - od dnia 01.06.2020r. - także dla uczniów klas 4-7.

     Przypominamy, że konsultacje nie stanowią zajęć dydaktycznych. Służą one poprawom ocen proponowanych, uzyskaniu wskazówek do wykonywania prac zadawanych przez nauczycieli, w ramach zdalnego nauczania itp.

     Przyjęcia uczniów na konsultację w formie stacjonarnej na terenie Szkoły, możliwe są wyłącznie w ściśle określonych godzinach, ujętych w harmonogramie, dostępnym na stronie internetowej Szkoły i przesłanym do Państwa przez dziennik Librus.

     Ponadto przypominamy że:

     1) Konsultacje mogą być organizowane indywidualnie lub grupowo z zachowaniem bezpiecznego dystansu do 2m.

     2) Uczniowie oczekujący na konsultacje przychodzą na wyznaczoną godzinę i udają się bezpośrednio do wyznaczonej sali (bez korzystania z szatni).

     3) Uczniowie nie mogą przebywać na korytarzu szkolnym bez nadzoru nauczyciela.

     4) Po zakończeniu konsultacji uczniowie niezwłocznie opuszczają Szkołę.

     5) Uczniowie zapisują się na konsultacje u wybranego nauczyciela za pośrednictwem dziennika Librus najpóźniej do godz. 18.00 w dniu poprzedzającym zaplanowane konsultacje.

     6) Nauczyciel zobowiązany jest do pisemnego poinformowania Sekretariatu Szkoły o uczniach korzystających z konsultacji w danym dniu, najpóźniej na 2 godziny przez rozpoczęciem konsultacji.

     7) Na teren Szkoły będą mogli wejść uczniowie wyłącznie zapisani na konsultacje, wg list przesłanych przez nauczyciela danego przedmiotu i z oświadczeniem podpisanym przez rodziców/opiekunów prawnych.

     Procedury dotyczące konsultacji oraz druk oświadczenia są dostępne na stronie internetowej Szkoły oraz zostały przesłane Państwu przez dziennik Librus.

     W przypadku zgłoszenia chęci uczestnictwa w konsultacjach, prosimy o wypełnienie oświadczenia, podpisanie przez rodziców / opiekunów prawnych i dostarczenie bezpośrednio przez ucznia przed konsultacjami pracownikowi obsługi przy wejściu do Szkoły.

     Szczegółowe informacje o konsultacjach z poszczególnych przedmiotów mogą Państwo uzyskać bezpośrednio u nauczycieli je prowadzących.

     Harmonogram_konsultacji__4_8_1_19.06.2020.pdf

     Procedura_postepowania_prewencyjnego_klasy_1_8.pdf

     oswiadczenie_konsultacje.pdf

     Procedura_organizacji_konsultacji_SP_PONADPODSTAWOWE(1).pdf

    • Rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

     19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego
     zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej
     Europie. Tego dnia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje corocznie akcję społeczno-
     edukacyjną Żonkile. 


     19 kwietnia wspólnie uczcijmy 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Zachęcamy
     Was nie tylko do przypięcia wirtualnego żonkila, ale także do udziału w wirtualnych obchodach
     upamiętniających wydarzenia z 1943 r. 


     Serię wydarzeń "Muzeum POLIN w Twoim Domu", poświęconą tematowi powstania w getcie
     warszawskim, obejrzycie na muzealnym Facebooku.


     #ŁączyNasPamięć
     #AkcjaŻonkile


     Jak wykonać żonkila? instrukcja_PL.pdf​​​​​​​

    • Życzenia

     Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,

     radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,

     smacznego jajka, mokrego dyngusa,

     a także odpoczynku w rodzinnym gronie.

     Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.

     Życzy Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy szkoły.

    • Apel Mazowieckiej Policji

     DRODZY UCZNIOWIE!

     W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

     Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

     Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.  Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!Unikajcie miejsc publicznych!

     Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

    • Dyżur wakacyjny dla oddziału przedszkolnego

     Szanowni Państwo,

     zgodnie z harmonogramem:

     od 25 marca od godz. 9.00  do 7 kwietnia br. do godz. 24:00 pod adresem:

     https://warszawa-dyzury.pzo.edu.pl

     zostanie włączona dla rodziców możliwość wprowadzania  wniosków na dyżur wakacyjny.

     Jeszcze raz podkreślam, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. Dyrektorzy przedszkoli i szkół są zobowiązani przekazać rodzicom na hasła dostępu.

     Hasła trzeba przekazać rodzicom/ prawnym opiekunom wszystkich dzieci, które będą kontynuować pobyt w przedszkolu w roku szkolnym 2020/2021.

     Natomiast rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji - jest to hasło wspólne dla wszystkich rekrutacji.

    • Koronawirus - wsparcie psychologiczne i dydaktyczne dla rodzin

     Koronawirus - wsparcie psychologiczne i dydaktyczne dla rodzin


     Warszawa uruchamia Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów. Od dziś można tam będzie znaleźć pomoc w trudnych sytuacjach związanych z pandemią koronawirusa – chodzi przede wszystkim o edukację.

     Nauczanie na odległość, lekcje online, prace domowe wysyłane do dzienników elektronicznych – w związku z koronawirusem polska szkoła znalazła się w całkiem nowej sytuacji. To trudny egzamin zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów i ich rodziców. Od środy 25 marca zaczyna obowiązywać rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej o zdalnym nauczaniu, a to oznacza dla wszystkich całkiem nowe wyzwania i związane z tym problemy. Dzieci i młodzież, ale także dorośli, mogą odczuwać presję, frustrację i stres. Nie zawsze będą potrafili poradzić sobie z tymi trudnymi emocjami, dlatego warto, by skorzystali z pomocy specjalistów.

     Psychologiczne Centrum Wsparcia dla Rodziców i Uczniów oferuje trzy filary pomocy:

     1. Wsparcie psychologiczne dla rodziców

     Pomoc uruchamiają dwie specjalistyczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne: Uniwersytet dla Rodziców i Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Psychoterapii MOP. Rodzic, dzwoniąc tam, otrzyma wskazówki/porady dotyczące postępowania z dziećmi, które znalazły się w nowej, nieznanej sobie sytuacji (brak zwykłych kontaktów z rówieśnikami, zabaw w przedszkolach, codziennej nauki w szkole, która zastąpiona została w sposób nagły nauką zdalną)

     Od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 18.00 telefon rodzicielski jest czynny pod numerem: 510 205 050 oraz 519 047 372 w godz. 9.00-14.00, 500 717 258 w godz. 14-18, a w sobotę i niedzielę w godzinach 10.00 – 16.00 pod numerem: 519 047 370

     Zapraszamy także do kontaktu z dzielnicowymi poradniami psychologiczno-pedagogicznymi (numery tel. w załączniku).

     1. Wsparcie dydaktyczne dla rodziców

     Rodzice mogą liczyć na wskazówki merytoryczne i rady dotyczące edukacji zdalnej. Na pytania odpowiedzą nauczyciele poszczególnych przedmiotów (uwaga, nie będą rozwiązywać konkretnych zdań, tylko służyć radą, tłumaczyć).

     Kontakt drogą mailową z Warszawskim Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń: zapytajeksperta@wcies.edu.pl

     1. Wsparcie psychologiczne dla uczniów

     Podczas dyżurów telefonicznych i online psycholodzy rozmawiają z uczniami nie tylko o sytuacjach i kłopotach szkolnych, ale przede wszystkim o lękach i stresach związanych z szerzącą się pandemią. Pomocą i wsparciem psychologicznym służą wszystkie dzielnicowe poradnie psychologiczno-pedagogiczne (wykaz dyżurnych telefonów do poradni dzielnicowych w załączniku). Dyżur w godzinach 9.00 – 19.00.


     Kontakt dla mediów:

     Karolina Gałecka

     rzecznik prasowy

     Urzędu m.st. Warszawy

     Tel. 22 44 333 80

     665 800 561 | kgalecka@um.warszawa.pl

     Zobacz także:

     www.um.warszawa.pl/dla-mediow     Dyżury poradni psychologiczno-pedagogicznych 

     Dyzury_telefoniczne_poradni_psychologiczno-pedagogicznych_3.pdf​​​​​​​


    • Zmiany zasad rekrutacji na dyżur wakacyjny dla oddziału przedszkolnego

     Szanowni Państwo,

     W związku z zaistniałą sytuacją ulegają zmianie zasady prowadzenia zapisów na dyżury wakacyjne.Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie rejestracji wniosku/zgłoszenia.Pozostałym rodzicom Dyrektor Szkoły wygeneruje hasła z systemu, które przekaże rodzicom wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem dziennika Librus.

     Rodzice wypełniają wniosek tylko w systemie zapisów na dyżury wakacyjne.Nie muszą dostarczać jego wersji papierowej do Szkoły.

     Terminy zapisów i pozostałe zasady pozostają bez zmian.

     Szczegółowe informacje mogą Państwo uzyskać na stronie Biura Edukacji m.st.Warszawa:

     http://www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki-dyzury-wakacyjne/21992_zasady-organizacji-opieki

    • Rekrutacja do klas 1 - zmiany

     Sanowni Państwo, 

      

     poniżej zamieszczamy komunikat dotyczący zmian w rekrutacji. 

      

      Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:

     1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres  placówki. Adresy mailowe i numery telefonów placówek  można znaleźć na stronach przedszkoli lub na stronie Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl W zakładce Edukacja warszawska/ szkoły i placówki publiczne w zestawieniu w pliku excel.

     2. Dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki. W placówce zachowane są zaostrzone reguły sanitarne: płyn do dezynfekcji rąk,  ograniczony kontakt z pracownikami, zachowanie odpowiedniego - 1.5 metrowego dystansu między obecnymi w budynku. Ewentualne konsultacje udzielane są wyłącznie telefonicznie i mailowo.

     W wypadku niemożności otrzymania z zakładu pracy zaświadczenia, placówki będą przyjmować oświadczenia rodziców o ich późniejszym dostarczeniu dokumentów.W związku z epidemia wirusa Covid-19 od 16 marca żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe będą zamknięte. Nauczyciele będą wysyłali materiały edukacyjne do indywidualnej pracy. W nadchodzących dniach będziemy państwa informować o kolejnych krokach.

      

     Więcej informacji na stronie:  

     http://www.edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki/22121_zmiana-zasad-rekrutacji-do-przedszkoli-i-i-klas

      

      

     Prosimy, aby na bieżąco śledzić zmiany.

      

    • Zawieszenie zajęć edukacyjnych

     Szanowni Państwo,

     Uprzejmie informujemy, że w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020r. Szkoła zawiesza zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a od dnia 16.03.2020r. także zajęcia opiekuńcze.

     W dniach 12-13 marca 2020r. Szkoła będzie pełniła funkcję wyłącznie opiekuńczą w godz. 7.00-18.00.W pozostałe dni tj. od dnia 16 marca 2020r. do dnia 25.03.2020r. Szkoła zostanie zamknięta.

     Poniżej przekazujemy link do informacji MEN.

     Prosimy o zapoznanie się z treścią komunikatu MEN.Nauczyciele przedmiotowi za pośrednictwem dziennika Librus będą przekazywali materiały do samodzielnej nauki w domu. Zachęcamy do skorzystania z nich.

     Zachęcamy także uczniów do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w Szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodreczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

     Ponadto informujemy, że rodzicom dzieci w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej ZUS.

     Z wyrazami szacunku,

     Dorota Pykiel

     Dyrektor Szkoły

    • Komunikat Dyrektora

     Szanowni Państwo,

     Zwracam się do Państwa z prośbą o przekazanie poniższej informacji Głównego Inspektora Sanitarnego uczniom i rodzicom odnośnie zagrożenia koronowirusem: Nie istnieje szczepionka ani skuteczne leczenie przeciwko koronawirusowi. Dlatego należy pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad zapobiegawczych, które istotnie wpłyną na ograniczenie ryzyka zakażenia:

     1. Często myć ręce - instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się w każdej łazience i na korytarzach szkolnych. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 %).Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.Koronawirus jest wirusem osłoniętym cienką warstwą tłuszczową dlatego jest wrażliwy na wszystkie detergenty, w tym mydło, preparaty do dezynfekcji oraz promienie UV. Oznacza to, żełatwo go inaktywować prostymi środkami czystości. Wirus przenosi się:

     a) bezpośrednio, drogą kropelkową - zawierające wirusa drobne kropelki powstające w trakcie kaszlu, kichania, mówienia mogą być bezpośrednią przyczyna zakażenia.Odległość 1-1,5 m od osoby, z którą prowadzimy rozmowę, traktowana jest jako bezpieczna pod warunkiem, że osoba ta nie kaszle i nie kicha w naszym kierunku (strumień wydzieliny oddechowej pod ciśnieniem),

     b) pośrednio, poprzez skażone wydzieliną oddechową (podczas kichania czy kaszlu) przedmioty i powierzchnie. Wirus nie ma zdolności przetrwania poza organizmem człowieka, ulega dezaktywacji po kilku- kilkunastu godzinach.Wirus ma zdolność do krótkotrwałego przebywania na powierzchniach i przedmiotach jeśli skażone zostały wydzieliną oddechową (w trakcie kaszlu, czy kichania) osób chorych. Istnieje ryzyko przeniesienia wirusa z zanieczyszczonych powierzchni na rękach np. dotykając twarzy lub pocierając oczy. Dlatego częste mycie rąk zmniejsza ryzyko zakażenia.

     2. Stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu. Podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką - jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu (min. 60 %). Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków, w tym wirusów. Jeśli nie przestrzega się tej zasady można łatwo zanieczyścić przedmioty, powierzchnie lub dotykane, np. przy powitaniu, osoby.

     3. Zachować bezpieczną odległość. Należy zachować co najmniej 1 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha i ma gorączkę.Gdy ktoś z chorobą układu oddechowego, taką jak 2019-nCoV, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki zawierające wirusa. Jeśli jest się zbyt blisko, można wdychać wirusa.

     4. Unikać dotykania oczu, nosa i ust. Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być zanieczyszczone wirusem. Dotknięcie oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa z powierzchni na siebie.5. Będąc chorym, mając: gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu po powrocie z krajów gdzie szerzy się koronawirus, jeśli nie upłynęło 14 dni od powrotu - NIE należy przychodzić do szkoły. Należy niezwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej - udać się na oddział zakaźny albo obserwacyjno-zakaźny, zgodnie z wytycznymi zamieszczonymi w Komunikacie krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych (https://liblink.pl/PYzB4ceR4r). Należy przy tym pamiętać, żeby unikać środków komunikacji publicznej, aby nie narażać innych osób. Zaleca się osłonięcie ust i nosa maseczka ochronną, która stanowi pierwszą barierę ochronną dla otoczenia.

     6. Będąc chorym i mając bardzo złe samopoczucie, ale gdy nie podróżowało się do krajów, w których szerzy się koronawirus - NIE należy od razu podejrzewać u siebie zakażenia koronawirusem. Jednak w dbałości o własne zdrowie NIE należy przychodzić do szkoły, należy pozostać w domu i zasięgnąć porady lekarza rodzinnego.Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy, koronawirusy, wirusy paragrypy), czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

     7. Mając łagodne objawy ze strony układu oddechowego, gdy nie podróżowało się do krajów, w których szerzy się koronawirus należy starannie stosować podstawowe zasady higieny oddychania oraz higieny rąk i pozostać w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

     8. Unikać spożywania surowych lub niedogotowanych produktów pochodzenia zwierzęcego. Ostrożnie obchodź się z surowym mięsem, mlekiem lub narządami zwierzęcymi, aby uniknąć krzyżowego zanieczyszczenia poprzez niegotowaną żywność, zgodnie z dobrymi zasadami bezpieczeństwa żywności.

     9. Zapobiegać innym chorobom zakaźnym poprzez szczepienia, np. przeciwko grypie. W zależności od sezonu epidemicznego, w Polsce rejestruje się od kilkuset tysięcy do kilku milionów zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i zachorowania grypopodobne rocznie. Szczyt zachorowań ma miejsce zwykle między styczniem a marcem. Ostre infekcje wirusowe mogą sprzyjać zakażeniom innymi czynnikami infekcyjnymi, w tym wirusami. Nie należy jednak traktować szczepień ochronnych przeciwko grypie jako sposobu zapobiegania zakażeniom koronawirusem.

     10. Dbać o odporność, wysypiać się, dbać o kondycję fizyczną, racjonalne odżywianie.W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach ościennych przypadkami zachorowań na koronawirusa apeluję do Państwa o nieposyłanie do szkoły na zajęcia przeziębionych i chorych dzieci. Jednocześnie MEN uspokaja, że jeśli osoba nie miała kontaktu z chorym, nie ma powodu do obaw. Jeśli zaś uczniowie, którzy wrócili po feriach z terenów występowania koronawirusa mają objawy grypopodobne powinni Państwo bezzwłocznie powiadomić o tym najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego.Ponadto proszę aby przed rozpoczęciem każdej z lekcji przypominać uczniom o podstawowych zasadach higieny (w tym w szczególności o dokładnym myciu myciu rąk) oraz zgłaszać obecność uczniów chorych.Proszę także o zwracanie uwagi rodzicom na konieczność ograniczanie zagrożena i nieprzysyłani do Szkoły uczniów chorych.Prosimy o zgłaszanie na bieżąco o sytuacjach  mogących stwarzać zagrożenie dla zdrowia uczniów.

    • Razem na Święta

     Szanowni Państwo,

     nasza szkoła bierze udział w akcji "Razem na Święta" objętej patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

     W ramach przedsięwzięcia zachęcamy uczniów do podjęcia działań z zakresu wolontariatu, m.in.: pomocy osobom starszym w przedświątecznych zakupach i porządkach, przygotowania świątecznych kartek z życzeniami dla pacjentów lokalnych szpitali/hospicjów, zorganizowania zbiórki darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt czy wsparcia organizacji oferującej pomoc Polakom mieszkającym na Kresach.

     logo_Razem_na_swieta.png​​​​​​​    • Infolinia

     Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. 

     Pod numerem telefonu:

     800 080 222 

     dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. 

     Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji - słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach. 

     Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. 

     Wiele negatywnych zjawisk społecznych - cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet 

     w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się 

     po wsparcie. 

     W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi. 

     Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA 

     to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

     Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej 

     ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

    • Ubezpieczenie

     INFORMACJA O MOŻLIWOŚCI UBEZPIECZENIA UCZNIÓW

     OD NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW NA ROK SZKOLNY 2019/2020

     W związku z wyborem przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie (uchwała RR nr 23/2018/2019 z dnia 22.05.2019r.r.) ubezpieczenia w formie ONLINE w Towarzystwie Ubezpieczeń Ogólnych Aviva SA z siedzibą w Warszawie 00-189 przy ul. Inflanckiej 4b (polisa nr 170011031366093), poniżej udostępniamy Państwu ulotkę informacyjną ze szczegółowymi informacjami i instrukcją zgłoszenia dziecka do ubezpieczenia. 

     Poniżej podajemy także link, który automatycznie przekierowuje Rodzica na Platformę przystąpienia do ubezpieczenia zgodnie z ustaleniami.

     https://www.szkolnaagencja.pl/zarejestruj-dziecko/?szkola=SAU101

     Jeśli zdecydują się Państwo na skorzystanie z możliwości ubezpieczenia dziecka, zgłoszenia dokonują Państwo bezpośrednio, tj. bez udziału Szkoły, zgodnie z instrukcją w ulotce. Przy rejestracji należy podać KOD SZKOŁY:

     SAU101

     Przypominamy, iż ubezpieczenie dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków jest dobrowolne.

     ulotka_ubezpieczenie_2019_2020.pdf

      

    • Żywienie podczas akcji "Lato w mieście" i dyżuru wakacyjnego

     Szanowni Państwo,

      

     uprzejmie informujemy, iż w wyniku konkursu zmianie uległ ajent świadczący usługi żywienia dzieci w Szkole Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie. 

     W związku z powyższym od dnia 29.07.2019r. (poniedziałek) usługę żywienia dzieci będzie realizowała firma: 

     "Linia" Promocja Zdrowego Stylu Życia Jolanta Chłopecka z siedzibą w Kwirynowie 05-082 ul. Wierzbowa 9 

     Tel. 601 315 489 (Jolanta Chłopecka), 602 729 355 (Robert Chłopecki).

     strona internetowa firmy: 

     www.liniapromocja.pl

     Środki wpłacone przez rodziców na akcję "Lato w mieście" i dyżur wakacyjny dla oddziału przedszkolnego do firmy "Szwajcarka" Marcin Sikorski zostały przez nią przekazane nowej firmie świadczącej usługi żywienia podczas akcji "Lato w mieście" i dyżur wakacyjny dla oddziału przedszkolnego. 

     Akcja "Lato w mieście" i dyżur wakacyjny dla oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie potrwa od 29.07.2019r. do 30.08.2019r. 

      

     Zasady żywienia:

     Akcja "Lato w mieście": 

     Stwaka dzienna za żywienie wynosi 7,00 zł.

     Podczas akcji dzieci otrzymywać będą 2 posiłki: śniadanie i obiad (dwudaniowy).

     Wpłaty za żywienie prosimy przesyłać na podany poniżej numer konta, koniecznie z podaniem imienia i nazwiska dziecka i okres żywienia. 

     Konto do wpłat:  30 1440 1299 0000 0000 0549 5358

      

     Dyżur wakacyjny dla oddziału przedszkolnego

     Stwaka dzienna za żywienie wynosi 12,00 zł.

     Dzieci otrzymują 3 posiłki (śniadanie, obiad -dwudaniowy i podwieczorek). 

     Wpłaty za żywienie prosimy przesłać na podany poniżej numer konta, koniecznie z podaniem imienia i nazwiska dziecka i okres żywienia. 

     Konto do wpłat: 30 1440 1299 0000 0000 0549 5338

     Wszelkie płatności za żywienie dzieci mogą być dokonywane wyłącznie przelewem na ww konto.

     Zasady zgłaszania nieobecności: 

     Odwoływanie posiłków można dokonywać SMS na dedykowany numer tel. 602-729-355 lub e-mail: biuro@liniapromocja.pl najpóźniej do 8:30 danego dnia. 

     Zasady zwrotów:

     Zwrot opłaty za niewykorzystane przez uczestnika posiłki nastąpi tylko po uprzednim telefonicznym, osobistym lub mailowym na biuro@liniapromocja.pl zgłoszeniu nieobecności w danym dniu najpóźniej do godz. 8:30.  

     Po zakończeniu akcji "Lato w mieście" i dyżuru wakacyjnego w terminie do 15.09.2019r. rodzice, którzy zgłaszali rezygnację z udziału dziecka w akcjach i żywieniu proszeni są o przesłanie maila na biuro@liniapromocja.pl z podaniem liczby zgłoszonych dni, wyliczeniem kwoty i numerem konta do ewentualnego zwrotu. Przysłanie maila będzie niezbędnym warunkiem do zwrotu pieniędzy.  

      

     Przepraszamy za niedogodności związane ze zmianą firmy świadczącej usługi gastronomiczne podczas akcj "Lato w mieście"  i dyżuru wakacyjnego dla oddziału przedszkolnego.

    • Otwarty konkurs ofert

     Otwarty konkurs ofert w sprawie wsparcia Szkolnych programów Profilaktycznych na rok szkolny 2019/2020

     Otwarty konkurs z wyłączeniem zasad udzielania zamówień publicznym.

     Ogłoszeniodawca: Szkoła Podstawowa nr 75 im Marii Konopnickiej ul. Niecała 14 Warszawa

     Termin składania ofert: 15.04.2018

     Sposób składania ofert: i tu do wyboru: mailowo na adres: sp75@edu.um.warszawa.pl

     Forma ofert: załącznik nr 1

     Dodatkowe informacje: imię i nazwisko osoby i sposób kontaktu.

     Oferta powinna zawierać poniższe informację:

     1. Dane oferenta, wraz z danymi kontaktowymi

     Grupa docelowa np.. uczniowie szkoły podstawowej i rodzice.

     Krótka diagnoza (Potrzeby szkoły, trudności, na co odpowiedzieć ma oferta.

     Wśród rodziców, uczniów i grona pedagogicznego przeprowadzono ankietę dotyczącą zagadnień, które mają się znaleźć w przyszłorocznym programie profilaktyczno-wychowawczym.

     Społeczność szkolna wskazuje na potrzebę rozwijania u dzieci umiejętności rozwiązywania problemów, równie ważnym zagadnieniem, które należy uwzględnić przy konstruowaniu programu, jest przeciwdziałanie przemocy wśród dzieci, profilaktyka uzależnień, poprawa umiejętności społecznych, umiejętność radzenia sobie ze stresem. Wzrost liczby uczniów w szkole również generuje trudne sytuacje.  

     Grono pedagogiczne, pedagog i psycholog szkolny obserwują wśród uczniów klas ósmych wzrost napięć, niepokojów związanych egzaminami na koniec szkoły oraz dostrzegają „nowe” problemy dotyczące okresu dojrzewania w klasach VII i VIII.

     Zapotrzebowanie i realizacja warsztatów dla:

     -uczniów:

     • integracja klas – klasy  I – początek roku szkolnego (wrzesień lub październik)

     • profilaktyka uzależnień (chemicznych i behawioralnych) – klasy V i VI –I semestr

     • profilaktyka przemocy – klasy V, VI – I semestr    

     • radzenie sobie ze stresem – klasy  VIII – II semestr

     • rozwój kompetencji społeczno-emocjonalnych, wzmacnianie poczucia własnej wartości – klasy II, III, IV – I semestr

     • trening szybkiego czytania – grupy wiekowe do ustalenie z prowadzącym

     • zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów -  grupy wiekowe do ustalenie z prowadzącym

     Ilość godzin na przeprowadzenie warsztatu z klasą nie powinna przekraczać 3 godzin lekcyjnych na klasę.

     -rodziców:

     • problemy wychowawcze i jak sobie z nimi radzić

     • uzależnienia behawioralne i chemiczne

     • bezpieczeństwo dzieci w sieci

     • trudności wieku dorastania

     1. Zajęcia powinny zostać przeprowadzone zgodnie ze standardami określonymi  w Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych m.st. Warszawy w 2019 r.

     2. Miejsce realizacji: Szkoła Podstawowa nr 75 im Marii Konopnickiej                     ul. Niecała 14 00-950 Warszawa

     3. Termin realizacji: konkretne terminy ustalone zostaną indywidualnie, realizacja nastąpi w roku szkolnym 2019/2020.

     4. Jedne zajęcia powinny być przeprowadzone w jednej klasie.

     5. Wymaga się dysponowania zasobami kadrowymi w postaci jednego dwuosobowego zespołu trenerskiego, w jednej klasie.

     6. Trenerzy powinni mieć ukończone studia wyższe magisterskie na kierunkach np pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, resocjalizacja, socjologia.

     7. Trenerzy powinni posiadać wiedzę z zakresu nowoczesnej profilaktyki, czynników ryzyka i czynników chroniących, metodyki pracy z dziećmi i młodzieżą, skutecznych strategii i metod adekwatnych do wieku, potrzeb i możliwości intelektualnych odbiorców.

     8. Trenerzy powinni dysponować doświadczeniem w prowadzeniu zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

     9. Wykonawca zapewni pomoce dydaktyczne (np. papier flipchart, flamastry, papier biały xero, inne).

     10. Wymagane jest, po wykonaniu zadania,  złożenie sprawozdania zbiorczego z realizacji zadania.

     11. Wymagana organizacja zajęć:

     - nawiązanie kontaktu z placówką (pedagogiem szkolnym) w celu dokonania wstępnej diagnozy;

     - w/w rozmowę z pedagogiem szkolnym lub wychowawcą powinny prowadzić osoby, które będą bezpośrednimi realizatorami warsztatu,

     - podczas rozmowy diagnozującej należy ustalić, czy w danej klasie podczas zajęć będzie obecny wychowawca klasy lub pedagog szkolny;

     - scenariusze zajęć zostaną przygotowane w oparciu o wcześniej przeprowadzoną rozmowę diagnozującą i powinny uwzględniać zastosowanie form aktywizujących takich jak „burza mózgów”, zajęcia z użyciem multimediów, elementy dramy, praca warsztatowa w podgrupach – formy i metody powinny być każdorazowo dostosowane do wieku uczestników.

     13. Oferty zostaną ocenione przez komisję konkursową, w skład której wchodzą -dyrektor, psycholog, pedagog, a informacja o ocenie komisji  zostanie przekazana do Urzędu Dzielnicy Śródmieście z prośbą o dofinansowanie zajęć.

     Załącznik nr 1.

     DANE SZKOŁY

     Adres

     Kontakt:

     …………………………………

     Pieczęć oferenta

     OFERTA NA ZAKUP PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO

     ..............................................................

     (nazwa programu profilaktycznego)

     realizowanego w okresie od ............ do .............

     I. Dane oferenta

     1) nazwa: ..........................................................................................................................................

     2)  forma prawna: ………………………………………………………………………………………

     3) data wpisu, rejestracji lub utworzenia ……………………………………………………………………….

     4) nr w Krajowym Rejestrze Sądowym lub w innym rejestrze/ ewidencji *: ……………………………….

     5) nr NIP: ........................ nr REGON: .............................................

     6) adres:

        miejscowość: ..................................... ul.: ...................................................................

        dzielnica lub inna jednostka pomocnicza: …………………………………………………………

        

        gmina: ........................................... powiat: ..................................................

       

        województwo: .................................................

       

        kod pocztowy: ……………… poczta: ……….............................

       

     7) tel.: .................................. fax: .....................................................

      

        e-mail: ................................ http:// .................................................

     8) numer rachunku bankowego: …………………………….......................................................................

      

        nazwa banku: …………………………...................................................................................................

     9) nazwiska i imiona osób upoważnionych do reprezentowania oferenta:

     a) ………………………................................................................................

     b) ………………………………………………………………………………...

     c) ……………………………………………………………………………..….

     10)  telefon kontaktowy, e-mail do osoby  bezpośrednio realizującej program, o którym mowa w ofercie:

     ..................................................................................................................................................................

     11) osoba upoważniona do składania wyjaśnień dotyczących oferty (imię i nazwisko oraz nr telefonu kontaktowego)

     ...................................................................................................................................................................

     12) jeżeli oferent prowadzi działalność gospodarczą:

     a) numer wpisu do rejestru przedsiębiorców…………………………………………………………………

     b) przedmiot działalności gospodarczej oferenta:………………………………………………………….

     ………………………………………………………………………………………………………………………

     ……………………………………………………………………………………………………………………...

     II. Szczegółowy zakres rzeczowy programu profilaktycznego proponowanego do realizacji

     1. Krótka charakterystyka programu profilaktycznego

     2. Opis oraz liczba adresatów programu profilaktycznego

     3. Zakładane cele realizacji programu profilaktycznego oraz sposób ich realizacji

     4. Opis poszczególnych działań w zakresie realizacji programu profilaktycznego (Opis musi być spójny z harmonogramem i kosztorysem)

     5. Harmonogram

     Program profilaktyczny realizowany w okresie od……………… do…………………

     Poszczególne działania w zakresie realizowanego programu

     Terminy realizacji poszczególnych działań

     6. Zakładane rezultaty realizacji programu

     III. Kalkulacja przewidywanych kosztów realizacji programu profilaktycznego

     1. Kosztorys ze względu na rodzaj kosztów:

     Lp.

     Rodzaj kosztów

     Ilość jednostek

     Koszt jednostkowy (w zł)

     Rodzaj  miary

     Koszt

     całkowity

     (w zł)

     1.

     2.

     3.

     4.

     ……..

     Ogółem:

     Uwagi, które mogą mieć znaczenie przy ocenie kosztorysu:

     ...........................................................................................................................................................

     ...........................................................................................................................................................

     ...........................................................................................................................................................

     IV. Inne wybrane informacje dotyczące realizacji programu

     1. Zasoby kadrowe przewidywane do wykorzystania przy realizacji programu

     2. Dotychczasowe doświadczenia w realizacji programów podobnego rodzaju (ze wskazaniem, które z tych programów realizowane były we współpracy z administracją publiczną).

     Oświadczam, że:

     1) proponowany zakres realizacji programu w całości mieści się w zakresie działalności oferenta;

     2) w ramach składanej oferty przewidujemy niepobieranie opłat od adresatów programu;

     3) wszystkie podane w ofercie oraz załącznikach informacje są zgodne z aktualnym stanem prawnym     i faktycznym;

     4) w zakresie związanym z realizacją programu, w tym  z gromadzeniem, przetwarzaniem i przekazywaniem danych osobowych, a także wprowadzaniem ich do systemów informatycznych, osoby, których te dane dotyczą, złożyły stosowne oświadczenia zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926, z późn. zm.).

     ………………………………………….

     ………………………………………….

     ………………………………………….

     (podpis osoby upoważnionej

     lub podpisy osób upoważnionych

     do składania oświadczeń woli w imieniu

     oferenta

     Data……………………………………………….

     Załączniki obowiązkowe:

     1. Kopia aktualnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego, innego rejestru / ewidencji lub inne dokumenty potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących;

     Adnotacje komisji:

     *niepotrzebne skreślić

    • List Minister Edukacji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

           Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                           
     Szanowni Państwo,

     Rodzice i Opiekunowie, 


     w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.


     W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.


     Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.     Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.


     Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.


     Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
     z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.


     Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.      Z wyrazami szacunku     Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
     Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny


     2018.11.08_list_MEN_GIS_rodzice.pdf​​​​​​​

    • Portrety

     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci malowały portrety nauczycieli i pracowników szkoły. 

     Zapraszamy do obejrzenia galerii portretów naszych uczniów.

     portrety.zip​​​​​​​ 

    • Superkoderzy

     Szanowni Państwo,

     mamy przyjemność poinformować Państwa, że nasza Szkoła została zakwalifikowana do programu "Superkoderzy" na rok szkolnym 2018/2019. SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci nauczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki, czy języków obcych.

     Link do Programu:http://superkoderzy.pl 

     Szczegółowe informacje o realizacji przekażemy Państwu w nowym roku szkolnym 2018/2019.

    • Rada Rodziców

     Drogi Rodzicu!!! 

     Twoje wpłaty na konto Rady Rodziców dają szansę na:

     - dofinansowanie wyjazdów dzieci na Zieloną Szkołę;

     - realizację budżetu partycypacyjnego naszych dzieci;

     - zakup nagród w konkursach przedmiotowych;

     - organizację bali i imprez;  

     Bez Państwa wsparcia nie jesteśmy w stanie wspomagać Szkoły w rozwoju naszych dzieci!!!

     Będziemy wdzięczni za Państwa wpłaty :-)

     Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 75

     05 1090 2590 0000 0001 2285 4869

     kontakt do Skarbnika RR: skarbnikrr75@gmail.com 

    • AIESEC KidSpeak

     Szanowni Państwo!

     Chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszym doświadczeniem, dotyczącym projektu edukacyjno-kulturowego: AIESEC KidSpeak, w którym nasza szkoła wzieła ostatnio udział.Program polegał na tym, że przez 3 tygodnie dwoje praktykantów z zagranicy poprowadziło z naszymi dziećmi interaktywne warsztaty w języku angielskim. Zabawa była pyszna, śmiechu co niemiara a strona merytoryczna zajęć zachwycała swoją różnorodnością i atrakcyjnością.Woluntariusze z Chin i Indonezji w pierwszym tygodniu skupili się na przedstawieniu swoich krajów i ich kultury. Elementami naszych lekcji stały się przepiękne prezentacje wzbogacone nauką ludowych tańców, taichi i kung-fu.

      

     W kolejnych tygodniach motywem przewodnim były, jakże ważne w naszej obecnej rzeczywistości, tolerancja i dbałośc o środowisko. I tu ponownie wyróżniła się wyobraźnia naszych obcokrajowców, którzy otwartą debatą pojednywali sobie umysły nawet tych najbardziej sceptycznych małych obserwatorów zajęć.

     Program ten był skierowany do uczniów klas V-VII i odbył się między 19.02.2018 a 09.03.2018. Nasi angliści zdecydowali, iż lekcje grupowe będą wówczas łączone, co pozwoliło na większą integracje klas i zezwoliło nam na jeszcze bogatsze przeżycie wszystkiego wszystkim razem. W lekcjach wielokrotnie uczestniczyły też osoby z zewnątrz grona językowego np. dyrekcja szkoły, nauczyciele zainteresowani naszymi warsztatami (a zainteresowanie było, proszę nam wierzyć, ogromne).W trakcie swojego pobytu w szkole woluntariusze mieli też szansę skorzystać z atrakcji szkolnej agendy: zasiadali więc w jury na szkolnych koncertach, uczestniczyli w apelach i szkoleniach, brali udział w zorganizowanych przez różne klasy wycieczkach pozaszkolnych.

      

     Serdecznie polecamy wszystkim uczestnictwo w podobnych projektach. Niewątpliwie my nie zapomnimy Jackiego i Ines (naszych woluntariuszy) jeszcze przez długi czas.