• Rozpoczęcie roku szkolnego

     Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023
     1 września 2022r. (czwartek)

     Klasy 1 i oddział przygotowawczy – godz. 9.00 – sala gimnastyczna
     Wychowawca klasy 1a: Pani Irena Błażeniec (s.8)
     Wychowawca klasy 1b: Pani Agnieszka Krawczyk (s. 5)
     Wychowawca oddziału przygotowawczego: Pani Barbara Lisicka (s. 3)

     Klasy 2-3 – godz. 10.00 – sala gimnastyczna
     Wychowawca klasy 2a: Pani Agnieszka Gawryszewska (s.3)
     Wychowawca klasy 2b: Pani Ewelina Orzełowska-Skrodzka (s. 4)
     Wychowawca klasy 3a: Pani Urszula Chmielewska (s. 6)
     Wychowawca klasy 3b: Pani Martyna Podgórska-Pałdyna (s. 7)

     Klasy 4 – godz. 11.00 – sala gimnastyczna
     Wychowawca klasy 4a: Pan Artur Nazarczuk (s. 12)
     Wychowawca klasy 4b: Pani Joanna Skwarczyńska (s. 15)
     Wychowawca klasy 4c: Pan Piotr Walda (s. 11)

     Klasa 5a – godz. 10.00 s. 11 – wychowawca: Pan Marcin Szewczyk
     Klasa 5b – godz. 10.00 s. 14 – wychowawca: Pani Anna Kawala
     Klasa 5c – godz. 10.00 s. 12 – wychowawca: Pani Anna Mazur-Sutyniec
     Klasa 6a – godz. 10.00 s. 20 – wychowawca: Pani Małgorzata Michalec
     Klasa 6b – godz. 10.00 s. 13 – wychowawca: Pani Renata Furdal-Luty
     Klasa 6c – godz. 10.00 s. 15 – wychowawca: Pani Marta Zdyb
     Klasa 7a – godz. 9.00 s. 14 – wychowawca: Pani Urszula Turczyn
     Klasa 7b – godz. 9.00 s. 12 – wychowawca: Pani Magdalena Stępień
     Klasa 7c – godz. 9.00 s. 11 – wychowawca: Pani Małgorzata Matysiak
     Klasa 8a – godz. 9.00 s. 15 – wychowawca: Pani Małgorzata Furmanek
     Klasa 8b – godz. 9.00 s. 13 – wychowawca: Pani Magdalena Kapelewska
     Klasa 8c – godz. 9.00 s. 20 – wychowawca: Pani Agnieszka Jakubowska
     Klasa 8d – godz. 9.00 s. 19 – wychowawca: Pani Małgorzata Baszczak

     Msza święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się w dniu 1 września 2022r. o godz. 8.00 w Kościele św. Antoniego z Padwy przy ul. Senatorskiej 31 w Warszawie.

     Życzymy wspaniałych ostatnich dni wakacji!

    • Spotkajmy się w Warszawie

     Szanowni Państwo,

     Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa uczniów polskich i ukraińskich w zajęciach integracyjnych, które Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii prowadzi dzieci dofinansowaniu ze środków UNICEF.
     Bardzo proszę o wydrukowanie załączonego plakatu w wersji językowej polskiej i ukraińskiej i wywieszenie ich w widocznym miejscu w szkole.
     Proszę też przekazać wiadomość do koordynatora akcji Lato w Mieście w państwa szkole.
     Niniejszy mail można też dowolnie przekazywać do osób i instytucji, które w/g Państwa mogą być zainteresowane.
     ​​​​​​​

     INFORMACJA_O_PROJEKCIE.pdf

    • "Lato w mieście" 2022r.

     Warszawska Akcja "Lato w Mieście" 27 czerwca - 31 sierpnia 2022 r.  

     Od 10 maja 2022 r. ruszają zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

     Jak się zapisać?

     Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 10 maja 2022 r. od godziny 8:00 i potrwają do 22 maja 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

     Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

     Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 24 maja 2022 r. o godzinie 16:00.

     Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 25 maja 2022 r. od godziny 8:00 do 8 czerwca 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

     Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

     Feryjne Placówki Edukacyjne

     Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym
     w Warszawie.

     Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

     Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego,                      z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu  w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

     Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

     Warszawska Akcja „Lato w Mieście” 2022 będzie organizowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami.

     Zapraszamy!

    • Wymiana Kart Ucznia

     Czas na nowe Karty Ucznia

     Rozpoczynamy wymianę Kart Ucznia, które tracą ważność 30 września br.!

     Wymiana Kart Ucznia dotyczy głównie obecnych klas IV oraz klas V, VI i VII, którym kończy się okres wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską       30 września 2022 roku.

     Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?

     Można to zrobić na kilka sposobów:

     1. Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły, do której uczęszcza Uczeń (Link: https://kartaucznia.ztm.waw.pl/ad5fd1ba

      

      Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonana w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

     Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.

     Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.

     2. Za pośrednictwem wniosku papierowego złożonego bezpośrednio w szkole (wniosek dostępny w sekretariacie).

     Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

     3. Bezpośrednio w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM

     Będziecie potrzebowali: obecnej Karty Ucznia, ważnej legitymacji szkolnej oraz zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

     Wnioski należy składać do 31 maja!

     O Karcie Ucznia:

     Dzięki karcie Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

     Karty obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz –
     w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich
     i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety i opłaty” na stronie internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego.

    • RozeGraj Dobrą Lekcję

     W tygodniu przedświątecznym uczniowie klas siódmych wzięli udział w projekcie ogólnopolskim RozeGraj Dobrą Lekcję.

     O rpjekcie: „Celem jest edukacja młodzieży w obszarze przedsiębiorczości, a szczególnie w dwóch zakresach: zarządzanie projektami oraz zarządzanie sobą w czasie. Projektując lekcje, najwięcej uwagi poświęcamy właśnie tym obszarom. To, co wyróżnia […] pakiet szkoleniowy to innowacyjne podejście do lekcji. Przyjęliśmy, że zajęcia w szkole powinny uczyć przez doświadczanie, powinny być emocjonujące, angażujące, skuteczne, a w konsekwencji, powinny być wartościową alternatywą do tych standardowych lekcji, jakie znamy. Wszystkie wymienione warunki są spełniane przez gry szkoleniowe.” https://popojutrze2.pl/project/rozegrajdobralekcje/

     Choć gry są kierowane dla uczniów szkół ponad podstawowych, nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania. Emocji było wiele .A efekty:- projekt własnych gier uczniów:

     1. Karoliny Grekowicz „Bitwa o kantylo” -

     2. Pawła Wołowca, Daniki Konarskiej, Huberta Skoniecznego, Iwa Wojciechowskiego, Igi Trzewiczyńskiej, Natalii Stępień – „Majkraftowy labirynt naukowy”

     3. Antoniny Marzec – „Strać czy brać?”

     I WIELKI sukces Przedsiębiorczych Maluchów -uczniów klas 2-3 – też dali radę rozegrać grę i wygrali! Wygrali …. W świątyni dziura została zaklejona heksanami, Erytkowie zostali obdarzeni wspaniałymi darami a Pożeracze czasu…. Ha uciekli, gdzie pieprz rośnie 😉

     Gratulacje dla WSZYSTKICH UCZNIÓW – to była DOBRA LEKCJA

     Koordynator rozgrywek – Beata Matyszewska

    • Szkoła Demokracji - Ankieta dla uczniów klas 4-8 na temat wewnątrzszkolnego systemu oceniania.

     Drodzy uczniowie klas 4-8.

     W związku z udziałem naszej szkoły wogólnopolskim programie Szkoła Demokracji, którego celem jestzwiększenie udziału uczniów i uczennic w życiu szkoły oraz wzmocnienie samorządności uczniowskiej, w dniach 8 - 11.04 2022 r. zostanie przeprowadzona w formie elektronicznej (na platformie Librus) ankieta na temat wewnątrzszkolnego systemu oceniania.

     Chcemy za jej pomocą dowiedzieć się czy rozumiecie obecnie funkcjonujący system oceniania z poszczególnych przedmiotów, czy uważacie go za sprawiedliwy i czy coś chcielibyście w nim zmienić.

     Gorąco zachęcamy Was do szczerego i skrupulatnego wypełnienia ankiety, tylko w ten sposób będziemy mogli po przeanalizowaniu wyników, opracować odpowiednie wnioski.

     Ankieta zostanie przesłana 8.04 2022 r. na Librusa.

     Na jej wypełnienie i wysłanie macie czas do 11 kwietnia 2022 r.

     Liczymy na Wasze zaangażowanie.

     Zespół Projektowy

    • Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 31 stycznia – 11 luty 2022 r.

     Jak się zapisać?

     Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2022, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń dostępnego na stroniehttps://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl, rozpoczną się 30 grudnia 2021 r. od godziny 8:00 i potrwają do 11 stycznia 2022 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

     Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

     Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 12 stycznia 2022 r. o godzinie 16:00.

     Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 13 stycznia 2022 r. od godziny 8:00 do 19 stycznia 2022 r. do godziny 12:00, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

     Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: https://warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

     Feryjne Placówki Edukacyjne

     Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającymw Warszawie.

     Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

     Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu, w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

     Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

     Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2022 będzie organizowana w reżimie sanitarnym zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami wynikającymi z wytycznych GIS, MZ i MEiN

     Zapraszamy!

     wniosek_o_zwrot_Zima_2022.pdf​​​​​​​