• Czas na zabawę:-)

• 07.04.2020 13:54
        • Zapraszamy Was do zabawylaugh
        • Zabawy dla dzieci i rodziców

Masażyki z wierszykami:

Kanapka

Najpierw chleb pokroję (uderzamy lekko brzegami dłoni po plecach dziecka),

Potem posmaruję (głaszczemy całą powierzchnią dłoni plecy),

Na to ser położę (przykładamy wiele razy i na krótko dłonie do pleców),

Pomidora dołożę (rysujemy małe kółka na plecach),

I posolę i popieprzę (dotykamy delikatnie plecy, przebierając palcami),

Żeby wszystko było lepsze (masujemy).

Już nie powiem ani słowa, bo kanapka jest gotowa.

Słoń na wycieczce

Szedł sobie słoń na wycieczkę, (z wyczuciem naciskamy plecy dziecka wewnętrzną stroną

dłoni)

z tyłu na plecach miał teczkę, (rysujemy palcem prostokąt)

nos długi – trąbę słoniową (rysujemy trąbę)

i kiwał na boki głową. (ujmujemy ciało dziecka i lekko kołyszemy na boki)

Wolno szedł słonik, szurając nogami jak wielkie kloce. (naciskamy plecy dziecka wewnętrzną

stroną dłoni)

Tak ociężale jak… słonie (naciskając dłońmi na przemian, wolno przesuwamy je wzdłuż

kręgosłupa do góry)

szedł sobie wolniutko po drodze.

Pisze Pani na maszynie

Pisze pani na maszynie (palcami uderzamy po plecach dziecka)

Stop, przecinek (pociągamy lekko za ucho prawe)

Stop, przecinek (pociągamy lekko za ucho lewe),

Świeci słońce (masujemy całą dłonią po plecach),

Idą konie (lekko uderzamy pięściami po plecach).

Biegną słonie po betonie (bokiem dłoni uderzają po plecach)

Płynie sobie kręta rzeczka (bokiem dłoni krętą linią przesuwamy wzdłuż kręgosłupa).

Idą panie na szpileczkach (palcami wskazującymi uderzamy po plecach)

Pada, mały drobny deszczyk (wszystkimi paluszkami lekko uderzmy po plecach).

Czujesz dreszczyk? (lekko chwytamy za szyję).

Miłego masowania

Plastelinowy mazurek

Mazurek - to świąteczne ciasto, placek ozdobiony ładnymi wzorami z lukru. Pobawimy się dziś w cukierników! Przygotuj plastelinę, własne zdolne paluszki i podkładkę, żeby nie wybrudzić stołu. Znów musisz uruchomić swoją wyobraźnię! Na prostokątnym, płaskim placku możesz umieścić wzory z motywami roślinnymi lub świątecznymi (kurczątka, zajączki, baranki itp.).Po skończeniu pracy - Twój placek nie nadaje się do zjedzenia, ale sztukę zdobienia pochwaliłby pewnie niejeden cukiernik! :)

Koszyczek króliczek

Króliczek to symbol wielkanocnych świąt. Dlatego, też przygotowałam dla Was koszyczek

w jego kształcie. Będzie stanowił on piękną ozdobę na Wielkanoc. A jeszcze więcej zabawy będzie, jeśli zaangażujecie swoje rodzeństwo do jego zrobienia.

Zobaczcie jakie to proste!

Potrzebne materiały: szary blok, papier ozdobny, czarny marker, ruchome oczka(mogą być też oczka z papieru), nożyczki, klej.

Poniżej zamieszczam szablon koszyczka króliczka:

szablon_koszyczka_kroliczka.pdf

Wszystko naszykowane? No to do dzieła!

Źródło:www.mamawdomu.pl

Zajęcia plastyczne

Dzieciaczki!

Dzisiejszego dnia zrobimy Wielkanocnego zajączka. Potrzebny Wam będzie papier techniczny, kolor dowolny. Przygotujcie również nożyczki, czarny flamaster lub cienkopis, biała i różową kartkę. Wszelkie instrukcje jak przygotować takiego zajączka znajdziecie w poniższym filmiku.

Zgadywanki

Witajcie

Święta tuż tuż, więc zagadki rozwiąż już :)

07.04_-_swieta.pdf

07.04-zagadki.pdf

źródło:www.superkid.pl

Mecz

Opracowała Martyna Pałdyna-Podgórska

Przebieg.

Pogoda za oknem zachęca do gry w piłkę na boisku, ale musimy jeszcze trochę poczekać, dlatego dzisiaj proponuję Wam rozegranie trochę innego meczu.

Potrzebne materiały:

• piłeczka do ping ponga
          • stół/ława
          • kartka papieru
          • flamaster

Na prostej powierzchni np. ławie w pokoju, kładziemy piłeczkę do ping ponga. Z  jednej strony ławy staje dziecko a z drugiej rodzic albo siostra czy też brat . Każdy z was ma za zadnie tak dmuchać w piłeczkę, żeby strzelić gola przeciwnikowi.

Możecie też zrobić mniejsze boisko. Wystarczy narysować na białej kartce A4 dwie bramki oraz połowę boiska i zabawa może się zacząć.

Zabawy ponadczasowe

Jesteście pewnie już bardzo zmęczeni siedzeniem w domu, uwierzcie mi, my też. Dlatego dzisiaj zamiast gimnastyki głowy proponuję coś dla ciała.

1.  Zabawa w rozpoznawanie  przedmiotów.

Do worka wkładamy przeróżne rzeczy.  Jedna osoba próbuje poprzez dotyk rozpoznać jak najwięcej przedmiotów. Wygrywa oczywiście ten, kto rozpozna  więcej.

1.  Gra w klasy.

Najlepiej jest grać na dworze, gdy można narysować ludzika na ziemi za pomocą kredy lub patyka, ale w domowych warunkach możemy wykorzystać np. sznurki, szaliki i terakotę na podłodze. Ludzik  powinien składać się z 8 ponumerowanych pól: 4 kwadratów, 4 prostokątów.

Z A S A D A

Osoba rozpoczynająca rzuca np. korkiem lub klockiem tak aby trafić na pole nr 1. Jeśli trafi skacze na jednej nodze po poszczególnych , uważając, aby nie dotknąć linii. Gdy dotrze do ramion, są to pola nr 4 i 5 musi skoczyć obiema nogami i podobnie gdy dotrze  na pola 7 i 8, z tym, że tutaj z obrotem. Następnie trzeba skacząc wrócić , zabierając po drodze korek, i znowu nim rzucić na pole nr 2 itd. Kto nie trafi na właściwe pole, lub podczas skakania nadepnie na linię ludzika, oddaje kolejkę następnemu graczowi.

3. I coś dla głowy – kalambury.

To zabawa w  której jedna osoba wychodzi na środek  pokoju i pokazuje hasło za pomocą gestów lub rysunków, a pozostali  uczestnicy zabawy próbują je odgadnąć. Hasła najlepiej przygotować wcześniej , zapisać na karteczkach i wrzucić do pojemnika, z którego są potem losowane.

Wesołej zabawy.

Rysunki z rączki

By umilić sobie czas, który spędzamy w domku, skupmy się na rozwijaniu naszej pomysłowości. Mam dla Was świetną zabawę plastyczną do której potrzebujecie jedynie kartkek, kredek i RĄCZKIsmiley Obejrzyjcie sobie poniższy filmik i stwórzcie coś kreatywnego. Bawcie się swoją wyobraźnią!

Powodzenia !