• Do zabawy przyłącz się :-) !

• 15.04.2020 10:46
        • Zapraszamy do wspólnej zabawy laugh
        • Minionkowy koktajl

Witam dzisiejszą moją propozycją jest energetyczny koktajl uwielbiany przez wszystkie dzieci.

Minionkowy koktajl to bomba witaminowa, która w naturalny sposób chroni nasze zdrowie.

Potrzebne składniki na 2 porcje koktajlu:

• 3 plastry ananasa

• 2 daktyle

• Banan

• Jabłko

• Wyciśnięty sok z pomarańczy

• 1cm świeżego imbiru

• Szklanka wody niegazowanej

Przygotowanie:

Zmiksować wszystkie składniki w blenderze. Jeżeli chcemy uzyskać bardziej gęsty koktajl-dodajemy mniej wody, a jeżeli ma być rzadszy więcej wody.

Smacznego!

Źródło: www.zajadam.pl

Wiosenne zdjęcia

Kochane dzieci

Proszę obejrzyjcie zdjęcia, które zrobiłam dziś rano i wspólnie z rodzicami spróbujcie nazwać kwiaty, które przedstawiają owe fotografie.

Jeśli lubicie naturę proponuję narysować wybrany kwiat (lub drzewo) wiosenny.

Serdecznie pozdrawiam

Wetęż oczko

Święta już za nami, smakołyki  pozjadane, ale jeszcze o nich trochę na pewno myślicie. Czas ferii wiosennych też się skończył, pora powrócić do pracy. Żeby ten powrót do szkoły  choć  troszeczkę  umilić, przesyłam  Wam dwa obrazki różniące się 12 szczegółami. Kto wszystkie różnice znajdzie , ten jest  zuch.  Miłej zabawy.

Krzyżówka

Dzień dobrylaugh

Kochani na dzisiejszy dzień przygotowałam dla Was krzyżówkęwink

Rozwiążcie ją by dowiedzieć się jakie jest hasło.

Powodzenialaugh

źródło:

Wymień pięć

Witajcie,

dzisiaj chciałabym, żebyście spróbowali zagrać w grę :wymień pięć. „Wymień pięć” to zabawa logopedyczna mająca na celu poszerzanie zasobu słownictwa . Zadaniem dziecka jest wylosowanie karty z narysowaną rączką i wymienienie pięciu rzeczy według kategorii podanej na karcie.

Aby zagrać w grę należy przygotować kilka małych  karteczek wielkości np. 6x6 cm. Z jednej strony możemy narysować kwiatki, albo wzór swojej ręki, a z drugiej zapisać  następujące kategorie np: pojazdy, rośliny, kształty, kolory, narzędzia, instrumenty, uczucia, meble, budynki, sporty, gry, dni tygodnia, nazwy miesięcy, owoce, warzywa, napoje, do jedzenia na obiad, części ciała, ubrania, do nałożenia na stopy, domowe zwierzęta, zwierzęta z gospodarstwa, dzikie zwierzęta, ptaki, owady, programy telewizyjne, słowa związane z pogodą.  (Nie musimy zapisywać wszystkich, wystarczy tylko kilka).

Dla utrudnienia możemy wyznaczyć sobie czas.:)

Powodzenia!

Przeprawa przez rzekę

Opracowała Anna Sawicka

Wyobraźcie sobie że przez Wasz pokój przepływa rzeka. Musicie przejść na drugą stronę skacząc po kamieniach tak , aby nie wpaść do wody .

Kamieniami mogą być poduszki ,jaśki ,ręczniki itp..  Rozłóżcie  je na podłodze tak aby przejście po nich nie było zbyt łatwe . Po każdym prawidłowym przedostaniu się na drugi brzeg zmieniajcie ustawienie kamieni na trudniejsze ( następny poziom gry )

Grę zaczerpnięte ze strony 10 pomysłów na zabawy ruchowe w domu l Mama w domu

Ptaki są wsród nas

Cześć dzieciaczki,

witamy się po świętach jak nastroje? , tak szybko ten czas izolacji minął, ale jeszcze trochę przed

nami, wierzę, że ten czas nas wszystkich czegoś nauczy. Na pewno jesteście wytęsknieni szkoły, by

zobaczyć się z koleżankami i kolegami, swoimi Paniami… . Ja już nie mogę się doczekać, kiedy Was

przywitam, a tym czasem przygotowałam dla Was króciutki filmik o ptakach w mieście i pracę

plastyczną  ptaki w mieście

Praca plastyczna:

Ptaki z papieru

Potrzebne:

*szablon ptaszka (poniżej)

* kolorowy papier

* nożyczki

* klej

Odrysowujemy na kolorowym papierze szablon ptaszka (2x) i wycinamy. Następnie z innego

koloru wycinamy dwa kwadraty (mniejszy – ogon i większy - skrzydła) i składamy go w

harmonijkę. Na wyciętym części ptaszku robimy nacięcie i przeciągamy harmonijkę.

Pomiędzy dwie połówki ptaszka przyklejamy ogon (tak by mógł się na nim oprzeć). Kolejno

wycinamy oczy i dziób i też oczywiście przyklejamy. I Gotowesmiley

Dobrego Dnia życzę.

Zajęcia taneczno-ruchowe

Kochani!

Witam Was wszystkich po świętach. Mam nadzieję, że jesteście gotowi na nowe wyzwania.

Na pewno wszyscy jesteście najedzeni. Dlatego dzisiaj się trochę poruszamy.

Najpierw proponuję rozgrzewkę zgodnie z poniższym filmem.

Jak już wszyscy się rozruszali możemy przejść do nauki tańca „Latający dywan”.

Raz na zielono

Przygotuj kredki, flamastry, farby, ale wybierz tylko wszystkie odcienie zieleni. Dziś na kartce z bloku powstanie praca, na której możesz przedstawić tylko zielone rzeczy np.: trawę, liście, żaby, ogórki, winogrona itp., lub jakeś przedmioty w dowolnym zestawie. Zabawa polega na ciekawym doborze różnych odcieni zieleni i zgraniu wszystkich elementów w ładną kompozycję. W końcowym etapie pracy, możesz obrysować czarną kredką lub flamastrem wybrane przedmioty. Ciekawe, czy uda się wykonać to trudne zadanie? Myślę, że tak! :) Powodzenia!