• Zrób to sam :-)

• 17.04.2020 10:47
        • Zapraszamy do zabawysmiley
        • Wiatraczek

Witam na dziś przygotowałam dla Was wiatraczek, który możecie wykorzystać jako zabawkę lub upominek dla gości na przyjęciu np. urodzinowym.

Do wykonania wiatraczka potrzebujesz:

• blok rysunkowy

• klej

• nożyczki

• pinezkę

• patyczek

Poniżej załączam szablon wiatraczka wraz z instrukcją złożenia:

niebiesko-czerwony_wiatraczek.pdf

Zrób to sam

Coś na domową nudę:   Zabawy masami plastycznymi:

a. Slime. Potrzebujemy: bezbarwny klej, soda oczyszczona, płyn do soczewek, opcjonalnie brokat. Wykonanie: mieszamy ze sobą 50ml kleju, 2 łyżki wody, mieszamy, 2 łyżki płynu do soczewek dodajemy szczyptę sody (w razie potrzeby można dodać sody do uzyskania pożądanej konsystencji.

b. Piankolina. Potrzebujemy mąkę ziemniaczaną, pianka do golenia. Wykonanie: pół szklanki mąki ziemniaczanej mieszamy z pianką do golenia. Składniki można ze sobą mieszać w dowolnych proporcjach w zależności od tego jaką chcemy uzyskać konsystencję. Masa solna. Potrzebujemy: szklanka mąki, szklanka soli, pół szklanki wody. Wykonanie: Składniki ugniatamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Można z niej lepić oraz wałkować i wycinać różne kształty. Masa schnie ok 2 dni, ale możemy ten proces przyspieszyć piekąc w piekarniku w temperaturze 50 stopni przez 45 min.

Domowa ciastolina.

Potrzebujemy: 2 szklanki mąki pszennej, szklanka soli, 2 szklanki ciepłej wody, 2 łyżki oleju, łyżka kwasku cytrynowego, opcjonalnie-olejki do ciast (gdy chcemy żeby pachniała) oraz barwniki spożywcze. Masa porcelanowa. Potrzebujemy: szklanka kleju wikol, szklanka mąki ziemniaczanej, łyżka oleju. Wykonanie: składniki zagniatamy następnie wałkujemy i wycinamy różne kształty, masa nie wymaga pieczenia bardzo szybko zasycha dlatego warto nieużywaną część masy włożyć do szczelnego woreczka. Piasek kinetyczny potrzebujemy 1 kg mąki ziemniaczanej szklanka oleju, barwnik lub starta kolorowa kreda. Wykonanie: składniki wrzucamy do dużej miski lub innego pojemnika mieszamy i można zacząć zabawę.

Miłej zabawy:)

Ptaszki w gniazdku

Przygotuj ochronna podkładkę, plastelinę, wykałaczki, mały scyzoryk. Zastanów się jakie ptaszki chcesz zrobić, wybierz odpowiedni zestaw kolorystyczny plasteliny. Ulep kulkę wielkości włoskiego orzecha, to będzie brzuszek ptaszka, mniejsza kulka wielkości orzecha laskowego, to będzie głowa. Po bokach doklej 2 skrzydełka w kształcie kropli wody. Jeszcze ogonek, dziobek, nóżki i ptaszek gotowy! Oczka i wzorki piórek możesz zaznaczyć wykałaczką lub scyzorykiem. Ilość ptaszków jest dowolna! Gniazdko możesz zrobić z brązowej plasteliny, z cieniutko rozwałkowanego wałeczka, skręcając go spiralnie. Twoje ptaszki jak żywe, nawet chyba ćwierkają! :)

Zajęcia plastyczne

Dzień dobry!

Już piątek. Ostatni dzień przed weekendem. Jest to dobra okazja, żeby troszkę się ubrudzić. Mianowicie zrobicie masę solną. W poniższym filmiku znajdziecie 3 sposoby zrobienia masy solnej. Najpierw zapytajcie rodziców, które macie składniki i do dzieła.

Gotowe? To w taki razie zabieramy się do pracy. Możecie wykonać którąś z poniższych figurek.

Wyścig żółwi

Opracowała Anna Sawicka

Na starcie  ustawia się jedno lub więcej dzieci w pozycji na czworaka (mama czy tata też mogą)

Każdy zawodnik ma na plecach balast w postaci woreczka (np z grochem lub kaszą).Każdy porusza się na czworakach jak najszybciej potrafi tak żeby  nie zgubić woreczka .Gdy woreczek spadnie zaznaczamy miejsce dokąd żółwi dotarł. Wygra ten kto dojdzie najszybciej i najdalej bez zagubienia woreczka

Życzę wesołej zabawy .

Pomysł zaczerpnięto ze strony 10 pomysłów na zabawy ruchowe w domu l Mama w domu

Zajęcia oddechowe

Do zabawy potrzebna nam jest wełniana kulka bądź piłeczka pingpongowa oraz stół.

W zależności od wielkości stołu graczy może być 2 bądź 4.

Zaczynamy zabawę. Osoby grające dzielą się na drużyny. Następnie podzielić należy stół na dwie części tak by jego linia była widoczna ale nie wystawała (można to zrobić np. kolorową tasiemką). Gdy jest on już podzielony drużyny wybierają swoją część stołu. Pierwszą osobą rozgrywającą jest ta która wygra starcie kamień-papier-nożyce 1 do 0. To właśnie ta drużyna ma piłeczkę.

Zawodnicy podzieleni na zespoły stają naprzeciw stołu a drużyna, która wygrała starcie o kulkę zaczyna zabawę. Kuleczkę kładziemy na kraniec stołu. Dłonie krzyżujemy na plecach.  Swoim oddechem próbujemy kuleczkę przedmuchnąć na stronę przeciwnika. Osoba stojąca naprzeciw ma za zadanie odpychać atak. Kuleczka nie może spaść ze stołu. Jeśli jednak tak by się stało to wygrywa drużyna, która utrzymała kuleczkę jak najdłużej na powierzchni stołu.

Pamiętajcie zabawa ma być sprawiedliwa, co oznacza iż nie pomagamy sobie kończynami.

Udanej zabawy!laugh

Gdzie ukrywa się?

Dzień dobry,

chciałabym, żebyśmy dzisiaj zagrali w grę pt. Gdzie ukrywa się

GDZIE UKRYWA SIĘ?

Prosimy dziecko, aby wymyśliło wyraz, w nazwie którego:

(możemy rozłożyć obrazki np. z gry memory  i dziecko musi wybrać obrazek z daną głoską)

a) głoska c znajduje się dokładnie w środku;

b) głoska ż znajduje się dokładnie w środku;

c) głoska cz znajduje się dokładnie w środku;

d) głoska sz znajduje się dokładnie w środku;

e) głoska z występuje jako trzecia od końca;

f) głoska s występuje jako trzecia od końca;

A może  wy macie jakieś pomysły, na takie zagadki?

Rozpoznawanie głosów ptaków

i ćwiczenia dla główki.

Cześć dzieciaczki, tym razem proponuję Wam obejrzenie krótkiego filmiku z YouTube, gdzie trzeba

rozpoznać odgłosy ptaków, może z pomocą rodziców odgadniecie więcej ptaków niż ja.

A potem proponuję zobaczyć Ptaki które żyją w mieście, sami się zdziwicie

A na koniec znów ćwiczenia dla Główki, a gdy zrobicie ćwiczenia to już naprawdę na sam koniec

obejrzyj piękny głos Kosa

Życzę miłej pracy i słuchania

Zagadki

Witajcie

Kolejną porcję zagadek przesyłam Wam moi mili. Udanej zabawy.

rebus-8.pdf

dlaczego-wiosna-w-ogrodzie-cw1.pdf