• Zróbmy coś fajnego :-)

• 21.04.2020 10:46
        • Zapraszamy do wspólnej zabawysmiley
        • Nasza planeta-Ziemia

Co to za okrągła planeta

Na której bez wody ,tlenu  i słońca

Nie byłoby życia?

Ziemia to nasza planeta i wspólny dom dla milionów ludzi , zwierząt i roślin. Kochajmy  ją i dbajmy o nią.

A teraz odgadnijcie kilka zagadek.

Nikt z nas nie zaprzeczy, że w nim dużo rzeczy,

Obierki, odpadki, gruz i zwiędłe kwiatki.

Stoją  głodne i czekają  na ulicy i na skwerku

Na patyczki od lizaków i papierki od cukierków.

Bardzo proszę wszystkie dzieci,

Niech wrzucają mnie do  śmieci.

Kiedy samochody nagle z miejsca ruszą,

Z rury wydechowej wydostać się muszą.

Myślę że każdy z Was nie miał problemu z odgadnięciem tych zagadek. Wszyscy musimy razem dbać o nasz wspólny dom. I wy też pomyślcie, co możecie zrobić, aby ratować naszą planetę.

Moja propozycja to-  narysujcie drzewo  (duże)  a na nim obok małych, zielonych listków, zawieście na gałązkach zbiór własnych pomysłów, co my  ludzie powinniśmy robić, aby wszystkim żyło się lepiej.

Miłej zabawy.

Rebusy i zagadaki

Witajcie

Zmiana tematyki rebusów i zagadek. Dziś coś o naszym ciele :)

Zaprasza,

ciagowka_rysunkowa.pdf

krzyzowka-cialo_czlowieka.pdf

Lodowe klocki

Witam na dziś przygotowałam dla Was propozycję wykonania lodowych klocków. To idealny pomysł na wspólną zabawę na dworze lub balkonie.

Co potrzebujesz, żeby zrobić kolorowe klocki z lodu:

• różnego rodzaju plastikowe pojemniczki (tacki do lodu, pojemniczki po serkach i jogurcie)

• barwniki spożywcze

• wodę

• dzbanek do mieszania wody z barwnikami

• zamrażalnik

Jak zrobić kolorowe klocki z lodu:

Rozpuszczamy barwniki w wodzie i wlewamy kolorowe mikstury do pojemniczków. Kolorowa woda musi być mocno kolorowa, z dużą ilością barwnika, bo inaczej klocki będą miały wyblakłą barwę. Pojemniki z wodą wkładamy do zamrażalnika na całą noc. Aby wyjąć kostki lodu z pojemników musimy włożyć je na chwilę pod ciepłą wodę. Potem wynosimy klocki w wiaderku na zewnątrz i do zabawy!

Zbudujcie wieże lub układajcie mozaiki!

Źródło: https://miastodzieci.pl/zabawy/klocki-z-kolorowego-lodu-zabawa-z-lodem/

MIŁEGO DNIA!

Zajęcia plastyczne

Dzieci!

Dzisiaj poćwiczymy Wasze umiejętności manualne. Mianowicie nie wiem czy wiecie co to jest orgiami. Nie? Więc Wam wyjaśnię. Jest to sztuka składania papieru, która została wymyślona
          w Chinach. Mogą w ten sposób powstawać przeróżne rzeczy. Zwierzęta, kwiatki, drzewka, budynki. Czyli praktycznie wszystko co możecie sobie wyobrazić. Ja dla Was przygotowałam propozycję prześlicznego liska. Potrzebne Wam będą jedynie kartki papieru (kwadrat) i czarny flamaster. Do dzieła!

Oko

Opracowała Małgorzta Pachniewicz

Przygotuj: lusterko, blok, ołówek, czarny flamaster i kredki.

Dziś narysujemy OKO, ale jakie oko? Oko proroka, pawie oko, Morskie Oko, perskie oko, oczko w skarpecie, oczko wodne? Nie..., spróbujemy narysować własne oko! Trzeba to zrobić bardzo dokładnie. Precyzyjnie przedstawić najdrobniejsze szczegóły, które widać. Ustaw więc lusterko na stole i popatrz jak jest zbudowane: źrenica, tęczówka, biała część gałki ocznej, powieka górna i dolna, rzęsy. Niech oko zajmie całą kartkę i będzie tak duże, jakby patrzyło przez lupę. Zwróć uwagę, że kolorowa część oka jest bardzo ciekawa i nie zawsze ma jednolity kolor. Ta praca to nie tylko doświadczenie plastyczne! :)

Wirujący kwiatuszek

Chciałabym, żebyśmy dzisiaj spróbowali wspólnie zrobić wirujący kwiatuszek.  Zabawka ta jest doskonała do ćwiczeń mających na celu wydłużenie fazy wydechowej, kształtowanie toru oddechowego oraz zwiększenia pojemności płuc.

Potrzebne materiały:

kolorowy papier,

słomki,

nożyczki,

klej.

Wirujący kwiatuszek powstał ze sklejenia dwóch, nałożonych na siebie papierowych elementów. Kwiatek musi mieć 6 płatków.

Jeden z kwiatków należy naciąć w trzech miejscach a powstałe w ten sposób elementy zagiąć.

Kwiatki sklejamy ze sobą nakładając klej na co drugi płatek czerwonego kwiatka i umieszczając na nim żółty, w taki sposób, by zgięte płatki pozostały wolne.

Kwiatek nabijamy na wykałaczkę, tak by wykałaczka tkwiła w jego środku. Wykałaczkę umieszczamy w słomce [wystarczy pół słomki na jeden kwiatuszek].

Tak przygotowany kwiatuszek jest gotowy do ćwiczeń!

Piramida żywieniowa

Cześć dzieciaczki, man nadzieję, ze przypadła Wam do gustu zaproponowana przeze mnie wczorajsza yoga;WYPRAWA W KOSMOS; a po gimnastyce wyszła sałatka owocowa.

Dziś Przygotowałam Wam

Piramidę Żywieniową, która została opracowana przez ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia, a jak powinno się czytać taką Piramidę, otóż im wyżej jakieś produkty się znajdują oznacza to, że należy ten produkt jeść mniej i nie często. Poniżej przedstawiam piramidy, także proszę sobie wybrać jedną z nich i przerysować i pokolorować a gdy to już mamy zrobione, to bardzo proszę o przypomnienie sobie co jedliście wczoraj;ćwiczenia dla Główki; i wpisanie swoich posiłków do tabelki, i tak na wszystkie kilka dni rozpisujemy; będzie takich;

Zabieramy się do miłej pracy i pięknego dnia Wam życzę

Zajęcia ruchowe

Dzień dobry dzieciaczki

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna. W domu też można fajnie i kreatywnie zorganizować w-f.

Wykonujcie ćwiczenia zgodnie z filmikiem, który wstawiam o tu poniżej

Udanej zabawyheart