• Domowe aktywności:-)

• 23.04.2020 11:59
        • Zapraszamy do wspólnej zabawylaugh
        • Galaretki do kąpieli

Witam na dziś przygotowałam dla Was do wykonania galaretki do kąpieli.

Do zrobienia galaretek do kąpieli potrzebujecie:

• 150 ml żelu pod prysznic lub płynu do kąpieli – najlepiej białego,

• 100 ml gorącej wody,

• silikonowe foremki do pralinek lub lodu,

• paczuszka żelatyny spożywczej,

• łyżka soli,

• barwniki spożywcze,

• brokat w różnych kolorach

Do bardzo gorącej wody dodajemy torebkę żelatyny oraz  sól i mieszamy, aż do całkowitego rozpuszczenia. Teraz dodajemy żel pod prysznic i znowu mieszamy. Gdy masa jest gotowa można rozlewać ją na mniejsze porcje i do każdej z nich dodawać innego koloru barwnik spożywczy. Do silikonowych foremek do lodów lub pralinek wsypujemy odrobinkę brokatu i zalewamy kolorową masą. Gdy cała foremka jest już wypełniona wstawiamy ją na około 2 godziny do lodówki.

Życzę wspaniałej zabawy podczas kąpieli !!!

Źródło: www.miastodzieci.pl

Nasza planeta-Ziemia

Na początku każdego roku szkolnego rozmawiamy z Wami o bezpieczeństwie zarówno w szkole jak i na boisku, w drodze do szkoły i do domu. Rozmawiamy o bezpiecznym zachowaniu w środkach komunikacji.   Zapoznajemy  Was z różnymi  znakami nakazu, zakazu, informacyjnymi, ostrzegawczymi, a wszystko po to ,abyście bezpiecznie potrafili się poruszać po chodnikach , jezdni itd.

Dla przypomnienia zamieszczę kilka przykładowych znaków:

Znaki zakazu

Znaki nakazu

Znaki ostrzegawcze

Do tej pory jeździliście na wakacje w różne części świata , ale też zwiedzaliście naszą piękną Polskę. Widzieliście w wielu miejscach niszczycielską działalność człowieka. Gdyby to zależało od was, jakich zakazów lub nakazów byście użyli, aby chronić Ziemię przed zniszczeniem lub degradacją środowiska. Narysujcie swoje pomysły w formie znaków (macie podpowiedzi) i krótko je opiszcie.

Miłej zabawy.

Zagadki

Witajcie

Dziś porcja zagadek dotyczących naszego ciała i umysłu. Czas start!

rebus-10.pdf

cialo-czlowieka-mozg.pdf

Wyszukiwanie ukrytych słów w zdaniach

Witam, dzisiaj chciałabym, żebyście spróbowali odnaleźć ukryte słowa w zdaniach.

Zadanie  polega na wyszukaniu ukrytych słów w zapisanych zdaniach. W tym wypadku w zdaniach zostały ukryte imiona dzieci zawierające głoskę [r]. Trzeba je odnaleźć i wypowiedzieć starannie.

1.Wystraszył mnie ryk lwa. [Eryk]

2.Baranów grupa trykała się rogami.

3.Poproszę sernik i gorącą herbatę.

4.Robotnik zwija reklamę w rulon.

5.Ta wielka rolada jest pyszna.

6. Zęby ma rekin bardzo ostre.

7. Komar tak brzęczał, aż mnie obudził.

8. Bar to szybkie jedzenie.

9. Gwiazdor otarł łzy wzruszenia.

10. Ta aparatura fałszuje pieniądze.

11. Jesteś cały mokry, siadaj na ręczniku.

12. Słowik to rodzaj ptaka.

13. Głupio trafić kręcąc się w koło.

14. Wiele par turystów przeszło tym szlakiem.

Powodzenia! :)

Hula hoop 2

Opracowała Anna Sawicka

Wczoraj ćwiczyłeś z hula hoop spontanicznie .Dziś dostaniesz kilka wskazówek praktycznych dotyczących ćwiczeń z kołem.

Stań w małym rozkroku , lekko ugnij nogi w kolanach i napnij brzuch .Chwyć rękami  koło w taki sposób żeby znalazło się na wysokości pasa . Oprzyj obręcz o jeden bok i delikatnym ruchem wpraw ją w ruch .Od razu poruszaj biodrami starając się utrzymać hula hoop na wysokości pasa .Nie przejmuj się , że na początku będzie spadało po kilku obrotach .Chwila wytrwałości wystarczy ,żeby bez przerwy kręcić nawet po kilkanaście minut .

Zalety kręcenia hula hoop to poprawa ogólnej kondycji ,postawy ,wzmocnienie kręgosłupa ,a także odchudzenie brzucha

Pomysł zajęć zaczerpnięto ze strony     w formie 24 ćwiczenia

Pizza

Dziś ponownie praca będzie na bazie koła. Narysuj cyrklem lub odrysuj od talerzyka kółko na przygotowanej tekturce i wytnij je. Zmieszaj wybrane kolory plasteliny, które będą przeznaczone na ciasto. Cienką warstwą pokryj całe kółeczko. Następnie w dowolny sposób, z różnych kolorów plasteliny przygotuj swoje ulubione dodatki: oliwki, pomidory, salami, szynkę, ser itp. Jak pizza będzie gotowa, spróbuj ją podzielić na 8 równych części - to zadanie matematyczne - lekko zaznacz nożykiem ten podział.

Twoja pizza wygląda smakowicie! :)

Zajęcia plastyczne

Kochane dzieci!

Przygotujcie sobie dzisiaj kartki papieru, farby oraz kilka patyczków kosmetycznych. Z tych przyborów wyczarujemy stemplową łąkę. Obejrzyjcie poniży filmik i do pracy!

Piramida żywieniowa

Zadanie 1

Filmik do obejrzenia:

Zadanie 2

Co powstaje z mleka?

Zadanie 3

Propozycja filmu:

Wskazujemy co znajduje się najniżej, zatem oznacza to że w naszym życiu powinno

odgrywać dominującą rolę a im wyżej to tych produktów powinno być najmniej

Zadanie 4

Krzyżówka – rysujemy kwadraciki i zaznaczamy kolorem miejsce, gdzie powstanie hasło

Pytania: