• Zabawy nadszedł czas;-)

• 30.04.2020 12:05
        • Zapraszamy do wspólnej zabawylaugh
        • Zakodowane symbole Polski

Witajcie!

Na dziś przygotowałam dla WAS zakodowane symbole Polski:

Poniżej zamieszczam polecenie i karty pracy:

Na pierwszej stronie znajduje się klucz do sprawdzenia poprawności wykonania zadań z kolejnych 4 kart. Na następnych kartach znajdują się tabele oraz współrzędne określające kolor poszczególnych pól. Waszym zadaniem jest uzupełnienie tabel, kolorując wskazane kratki we wskazanym kolorze.

Zakodowane_symbole_Polski.pdf

Źródło:www.printoteka.pl

Życzę miłego dnia i super zabawy!

Jestem Polakiem

Mozaika '' Polskie drzewo''

Do jej wykonania potrzebujesz tylko:

• kolorowego papieru,

• kleju,

• nożyczek.

Na czerwonej i białej kartce rysujemy małe ''listki'', natomiast na brązowej kartce pień drzewa. Wszystkie elementy wycinamy i przyklejamy na niebieską kartkę A4.

Wyrośnie wam drzewo w barwach narodowych. Jak myślicie  dlaczego dzisiaj poruszyłam ten temat. Otóż dlatego, że przed nami uroczysty  weekend.  Święto 3 Maja  jest dla nas Polaków bardzo ważne.

Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest w ramach upamiętnienia uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie ustawa regulująca ustrój prawny państwa.

Zajęcia plastyczne i muzyczne

Dzień dobry!

Ostatni dzień przed świętami poświęcimy polskiej fladze. Najpierw wysłuchajcie piosenki o tym symbolu narodowym.

Już na pewno wiecie jak wygląda flaga Polski. Dlatego nie będzie dla Was problem taką przygotować. Może to być mini flaga, flaga z bibuły czy po prostu pokolorowane farbami, kredkami lub flamastrami.

Tutaj znajdziecie wskazówki na wspomnianą powyżej mini flagę.

Logopedia w kuchni: zabawy sensoryczne

Dzisiaj chciałabym, żebyście spróbowali zrobić piasek księżycowy.

Aby go przygotować, będą potrzebne:

4 szklanki mąki pszennej

1/2 szklanki oleju

Dokładnie wymieszajcie składniki. Konsystencja będzie bardzo podobna do mokrego piasku, ale jest delikatniejsza w dotyku: stąd też nazwa “piasek księżycowy”, coś milszego w dotyku niż to, co zna dziecko. Piasek księżycowy, przygotowany w kuchni, z sukcesem zastąpi popularny piasek kinetyczny, a co więcej – podczas kontaktu z buzią nic się nie stanie! Z masy można lepić babki i wycinać wzory.
          Tę masę możesz przechowywać nawet do kilku tygodni! Nic się z nią nie stanie, o ile schowasz ją w szczelnie zamykanym pojemniku (np. po lodach) i wstawisz do lodówki.

Dostarcz więcej doznań zmysłowych!
          Żeby piasek dodatkowo pachniał, możesz dosypać cynamonu lub przyprawy do piernika.

Ciekawe czy uda Wam się go wykonać.

Powodzenia! :)

Jestem z Polski i szanuję przyrodę

Cześć dzieciaczki, witam Was bardzo serdecznie, przed nami wspaniały miesiąc- maj i majówka.

Dlatego przygotowałam Wam piosenkę Jestem Polakiem, a potem filmik, jak powstaje papier i

proponuję zrobić go samemu. Nic trudnego. Zapraszam do zapoznania się z materiałami.

Po co? Dlaczego? Papier  skrzydła liście ?

Życzę cudownego dniayes

Raz dwa trzy Baba Jaga patrzy

Opracowała Anna Sawicka

Osoba wyznaczona na Babę Jagę stoi plecami do dzieci .W tym czasie pozostali uczestnicy zabawy biegną ze startu w jej kierunku . Na słowa raz ,dwa , trzy  Baba Jaga patrzy dziecko  będące Babą Jagą odwraca się a wszyscy biegnący za zaczynają w bezruchu .Ten kto się poruszy , wraca na start . Wygrywa ten kto najszybciej dotrze do stanowiska Baby Jagi .Wtedy zwycięzca zostaje nową Babą Jagą i zabawa toczy się dalej .

Różowe okulary

Przygotuj: blok techniczny, ołówek, klej, nożyczki, flamastry, kredki.

Te przysłowiowe ,,różowe okulary" przydałyby się teraz każdemu. To przedmiot symetryczny, więc dziś spróbujemy go zrobić sami. Wymyślenie kształtu, formy, ozdób i koloru będzie zadaniem projektanta - czyli każdego z was. Tak jak już to robiliśmy, kartkę trzeba znów złożyć na połowę i przy zgięciu narysować tylko jedną część oprawki, po wycięciu i rozłożeniu uzyskamy całą formę. Części oprawki, które zakłada się za uszy, można dokleić oddzielnie lub narysować w połączeniu z ramką i zagiąć. Okulary mogą być bardzo fantazyjne i bajkowe, a jeśli są zaczarowane, to po założeniu - widziany świat będzie różowy! :)

Zagadki

Kochane dzieci

Jakie ciekawostki kryje ciało człowieka? Zapraszam do zabawy

cialo-czlowieka-kl.III_i_II.pdf

czyje_to_przedmioty.pdf

Polskie symbole narodowe w baśni i łamigłówkach

Witajcie wspanialiwink

Dzisiaj przygotowałam dla Was dzień rozmaitych zagadek. Ze względu na zbliżające się święta narodowe przypomnijmy sobie wspólnie o naszych symbolach narodowych, ale w sposób trochę trudniejszy niż zwykleyes

Rozwiążmy razem łamigłówki, które pomogą nam w zapamiętaniu naszych symboli, one są ważnym elementem naszego patriotyzmu. A czym jest patriotyzm? – liczę, iż Wy moi mili, wyjaśnicie definicję tego słowa.

Proszę was zatem, rozwiążcie poniższe łamigłówki, a następnie wspólnie z członkami rodziców odszukajcie ciekawostek na temat tych oto symboli. Odpowiedzcie sobie na pytanie, które się nasuwają, a mianowicie:

Co oznacza kolor czerwony, a czym jest dla Nas Polaków kolor biały, które widnieją na fladze.

Kto stworzył nasz hymn, jak on brzmi, przypomnijcie sobie jego słowa. Jaką należy przybrać postawę śpiewając go?

Proszę obejrzyjcie sobie również baśń o białym orle, która opowiada o założeniu naszego kraju oraz o naszym godle jak i pierwszej stolicy Polski.

Kochani,

podzielcie się swoimi przeżyciami. Opowiedzcie Nam czego się dowiedzieliście na temat naszego kraju. Dajcie znać o ciekawostkach jakie odkryliście i czego się nauczyliściewink

Przesyłam Wam moc uścisków, wspaniałych obchodów świąt majowych i radosnego spędzenia tych ciepłych dni wraz z rodzinąheart