• Dzień rozmaitości:-)
   • Dzień rozmaitości:-)

   • 12.05.2020 12:43
   • Zapraszamy do wspólnej zabawywink
   • Wykorzystaj nie wyrzucaj

    Opracowała Ewelina Pastucha-Wąsowska

    Cześć dzieciaczki, dziś proponuję wykonanie figurki z zakrętek, na pewno macie w domku dużą ilość.
    Obejrzyjcie sobie najpierw filmik i zainspirujcie obrazkami a stworzycie pomysłowego ludka, Zatem
    zabierzmy się do pracy, co będzie potrzebne różnokolorowe zakrętki, koraliki, klej na gorąco, sznurek,
    ewentualnie żyłka, coś żeby przebić korek na wylot i oczywiście nadzór rodzica. Przypatrzcie się
    zaproponawanym zdjęciom i będziecie wiedzieli jak wykonać ludka. Miłej pracy
    Życzę cudownego dniaheart

     

    Zakładki do książki

    Opracowała Małgorzata Głuchowska-Szczepańska

    Wczoraj przedstawiłam wam etapy powstawania książki. Mam też nadzieję, że propozycja stworzenia własnej książeczki przynajmniej niektórym z was przypadła do gustu.

    Na początek naszego dzisiejszego spotkania chcę was zapoznać z dwoma króciutkimi wierszykami o książkach.

    • Ma okładkę kolorową, w środku kartki z obrazkami.

    Oraz bajki, które mama Tobie czyta wieczorami.

    • Z nie w szkole i w domu nauczysz się wiele,

    Szanuj ją i kochaj, jest Twoim przyjacielem.

    A skoro już wiemy, jak ważny jest dla nas ten przyjaciel, to musimy zadbać o jego bezpieczeństwo. Jednym z najczęściej popełnianych przez nas błędów jest zaginanie rogów, aby zaznaczyć miejsce, w którym skończyliśmy czytać. Aby tego uniknąć, należy używać zakładek. Najciekawsze są te, które zrobicie sami. Przedstawię wam kilka wzorów takich zakładek, ale znowu odwołuję się do waszej pomysłowości.

    Zakładki można zrobić z filcu, pianki, lub papieru. Możecie wykorzysta różne elementy przylepne jak kwiatki, koraliki itp. Zakładki papierowe wytnijcie z tektury lub sztywnego kolorowego brystolu. Ozdabiać mażecie farbami, kredkami, flamastrami, bibułą, papierem kolorowym, i czm tylko chcecie.    Życzę przyjemnej pracy.

     

    Król i Królowa - lista wyrazowa z głoskami [ r; l ]

    Opracowała Matyna Podgórska-Pałdyna

    Dzisiaj chciałabym Wam zaproponować  ciekawe ćwiczenie utrwalające prawidłową wymowę głoski [r] w opozycji do [l], wspartym gotową do wydrukowania listą wyrazów.

    Zadanie polega na przyporządkowaniu pasujących do siebie imion króla i królowej [12 par królewskich] oraz dobraniu, spośród przygotowanych słów, herbu dla każdego z nich. Można również losować jedną karteczkę z imieniem a drugą ze słowem i układać z nimi zdania. Oczywiście im śmieszniejsze zdania powstaną, z tym większą przyjemnością dzieci będą ćwiczyć nawet najtrudniejsze słówka.

    Wydrukowaną kartę należy porozcinać wzdłuż linii i podzielić na: królewskie imiona męskie, królewskie imiona żeńskie oraz pozostałe słowa. Wyrazów jest więcej niż par królewskich – pozwala to dziecku na swobodny dobór słów, które mu pasują. Wycięte karteczki można również nakleić na patyczki kreatywne lub na kolorową kartkę papieru.

    Dodatkowo  proponuję przygotowanie tabelki z dwoma kolumnami o tytułach: król, królowa. Następnie dziecko losuje 6 imion męskich oraz 6 żeńskich i wpisuje we właściwe miejsca w tabeli. W domu, zadaniem dziecka jest uzupełnienie brakujących imion, tak by powstały pary królewskie. I oczywiście czytamy tabelkę pamiętając o królewskich tytułach.

    W linku lista wyrazów do wydrukowania

    https://domologo.pl/wp-content/uploads/2020/02/r-l-w-jednym-s%C5%82owie.pdf

     

    Kwiatki z plasteliny

    Opracowała Agnieszka Zielińska

    Witam na dziś przygotowałam dla Was kwiaty z plasteliny. Zabawy z plasteliny przyniosą Wam dużo radości, ale i rozwiną Waszą wyobraźnię, sprawność manualną oraz wytrwałość.

    Do zabawy potrzebne nam będą plasteliny w różnych kolorach. Z plasteliny robimy kuleczki lub wężyki w zależności, jakie kwiaty będziemy chcieli wykonać. Kuleczki plasteliny rozciągamy tworząc z nich łezki, wężyki natomiast zwijamy jak ślimaka. Możemy tworzyć pojedyncze kwiatuszki bądź całe bukiety.

    Wasze prace mogą stanowić doskonały prezent na Dzień Mamy.

     

    Miłego dnia!

     

    Źródło: http://www.kreatywniewdomu.pl

     

     

    Zajęcia edukacyjne

    Opracowała Joanna Makowska

    Książki to nie tylko powieści, opowiadania, bajki czy podręczniki. Istnieją inne gatunki takie jak encyklopedie, książki edukacyjne, słowniki, albumy, atlasy, książki historyczne, bibliografie, mapy i wiele, wiele więcej. Możemy z nich dowiedzieć się mnóstwo pożytecznych informacji, a także znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

    Dzisiejszym zadaniem dla Was będzie znalezienie w domu różnego rodzaju książek. Następnie zastanówcie się jaki to gatunek. Ja na przykład u siebie znalazłam takie oto egzemplarze.

                  ENCYKLOPEDIE                                          ATLASY

     

                KSIĄŻKI HISTORYCZNE                                            PRZEWODNIKI

                            SŁOWNIKI                                                                   MAPY       

    Teraz już wiecie, że istnieje bardzo dużo gatunków książek. A może macie ochotę zrobić własną? Jeśli tak to przygotujcie kilka kartek papieru, nożyczki, ołówek, kredki lub flamastry oraz kawałek wstążki. Zegnijcie kartki na pół i przetnijcie je wzdłuż linii. Ponownie je zagnijcie i powkładajcie do środka. Następnie zróbcie dziurkę przy krawędzi i przewiążcie wstążką. W takiej książeczce możecie sobie malować, opowiedzieć jakąś historię czy notować „złote myśli”.

     

    Majowe zasłonki

    Opracowała Małgorzata Pachniewicz

    Przygotuj: blok techniczny, 2 ziemniaki, nożyk lub scyzoryk i farby. 

    Dziś powstaną wiosenne wzory na materiał, z którego można uszyć np. sukienkę, obrus lub zasłonki na okna - możliwości jest wiele. Nasza praca będzie polegała na przygotowaniu stempli z ziemniaka i odbijaniu wzorów w regularny sposób  na kartce z bloku. Najpierw trzeba przekroić ziemniaki na połówki. Na płaskiej powierzchni, która powstanie, wycinamy nożykiem wiosenne wzorki np.: kwiatki, ptaszki, morylki... Jak już 4 stemple będą gotowe, pomaluj je farbami w wybranym kolorze i odciskaj w przemyślany sposób na kartce. Wcześniej ustal odległość i powtarzalność wzoru. Tak powstanie ciekawy deseń na twój wiosenny materiał! :)

     

    Pora dnia

    Opracowała Joanna Wodzińska

    Witajcie kochanilaugh

    Dziś przygotowałam dla Was coś plastycznegoyes

    Namalujcie swoją ulubioną porę dnia, w której przdstawicie swoją ulubionę pogodę. Jako to pogoda? Deszcz czy może tęcza?

     

    Zajęcia taneczno - ruchowe

    Opracowała Martyna Deptuła

    Witajcie kochaniheart

    W dzisiejszym dniu przygotowałam dla Was zajęcia ruchowo - taneczne, które rozbudzą każdą główkęyes

    Zaproście do zabawy wszystkich domowników.

    Poniżej są dwa filmiki, które w świetny sposób pokazują jak można łatwo i przyjemnie zaangażować swoje ciało do ruchu. 

    Kochani obejrzyjcie sobie te filmiki wraz z rodziną i spróbujcie zatańczyć razem z nimiwink  

    Miłej zabawylaugh

    Czy jesteście w stanie zatańczyć bez patrzenia, a jedynie słuchając?

     

     

     

     

     

     

     

   • Wróć do listy artykułów
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie, ul. Niecała 14
   • sp75@edu.um.warszawa.pl
   • Tel./Fax: (22) 827-40-06
   • 00-098 Warszawa ul. Niecała 14
 • Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych 
  w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

  1. dane Administratora  i Inspektora Ochrony Danych: Adam Kozakiewicz e-mail: IOD@sp75.edu.pl adres: Adam Kozakiewicz lub Inspektor Ochrony Danych, 00-098 Warszawa, ul. Niecała 14
  2. Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art.5 ust.2 RODO,
  3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
  4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
  5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
  6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
  7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
  8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
  9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
  10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w bloku „Serwis”).