• Wiosenna aktywność
        • Wiosenna aktywność

        • 27.03.2020 10:12
        • Uczniowe klas I-III.
          Zapraszamy do spędzenie z nmi dzisiejszego dnia w sposób aktywny:-)
        • Zapraszamy do wspoónej zabawy rodziców i dzieci. Przygotowałyśmy dla Was szereg ciekawych i aktywnych form spędzenia czasu wolnego, które możecie wykonać w domku. Miłej zabawy!

           

          "Tor przeszkód"

          Opracowała Anna Sawicka

          Wasz salon na godzinę zamienia się w poligon wojskowy. Do jego wykonania wykorzystujecie to, co macie pod ręką, czyli kartony, krzesełka, narzuty itp. Mały żołnierz ma za zadanie dotrzeć ze startu do mety po wcześniejszym pokonaniu przeszkód. Musi się czołgać, skakać, robić przewroty. Po zakończeniu zabawy wszyscy sprzątają, co również jest formą aktywności ruchowej. Ochotnik wynosi niepotrzebne rzeczy na śmietnik.

          Powodzenia!

           

           

          "Wiosenne motyle"

          Opracowała Małgorzata Pachniewicz

          Przygotuj karton z bloku, zieloną krepinę, czarny flamaster, ktedki, nożyczki i klej.

          Z krepiny odetnij długi pasek szerokości 3cm. Ponacinaj go z jednej strony - to będzie trawka. Oklej całą kartkę z bloku, zrób z niej ładny trawniczek. Poszukaj w i internecie, atlasie itp. - wzorów pięknych motyli, przerysuj je czarnym flamastrem na kartkę, pomaluj kredkami i wytnij. Gotowe motylki naklej na swoim trawniku.

          Jest pięknie, czekamy na zdjęcia! Udanej zabawy! :)

           

          "Zajęcia plastyczne"

          Opracowała Joanna Makowska

          Dzień dobry Kochani!

          Na dzisiaj przygotowałam dla Was zajęcia plastyczne. Za oknem piękna pogoda, pąki na drzewkach już się pokazują, słychać śpiew ptaków. Jest to więc idealny czas, żeby zrobić kolorowe wiosenne drzewko.

          Musicie przygotować kartkę papieru, brązową kredkę, klej, krepinę i ołówek. Jeśli nie macie w domu krepiny możecie ją zastąpić kolorowym papierem, chusteczkami lub gazetą.

          Zacznijcie od wycięcia kawałków krepiny ok. 1,5 x 1,5 cm. Na kartce papieru odrysujcie dwoją dłoń. Następnie pokolorujcie ją na brązowo. Jak macie już gotowe, wokół naszego drzewka nałóżcie delikatnie klej. Na ołówek nakręcacie każdy kawałek krepiny, który później mocno przyklejcie na kartce. I tak powstanie Wam fantastyczna korona naszego wiosennego drzewka.

          Żeby Wam ułatwić przesyłam poniżej link, który pomoże Wam w wykonaniu pracy.

          https://www.youtube.com/watch?v=2FjRnpKuT5k

          Komu będzie jeszcze mało proponuję wiosenne kolorowanki.

          Życzę Wam miłej zabawy i powodzenia!!!

          Pani Asia

          "Lornetka"

          Opracowała Martyna Deptuła

          Za oknem słonko świeci, ptaszki ćwierkają. Powoli dostrzegamy pierwsze oznaki wiosny.

          Mam dla Was rozwiązanie, które ułatwi obserwację budzącej się do życia natury.

          Zróbmy lornetkę !

          Do przygotowania potrzebujemy :

          klej, nożyczki, sznurek o średniej długości, dwóch rolek po papierze toaletowym oraz coś do dekorowania: kolorowy papier/bibuła, flamastry, kredki, brokat, itp.smiley

          Swoją pracę rozpocznij od rozłożenia przygotowanych artykułów. Upewnij się, że zdobyłeś/aś niezbędne rzeczy do stworzenia lornetki.

          Jeśli wszystko mamy , zabieramy się do pracy.

          W pierwszej kolejności zajmijmy się dekoracją. Masz swój ulubiony kolor?  Pokoloruj rolki flamastrem właśnie na ten kolorwink  Powycinaj kwiatki, serduszka z papieru, udekoruj pomalowane rolki stworzonymi przez siebie ozdobami.

          Następnie,  udekorowane rolki połóżmy przed sobą. One same powinny być skierowane do siebie w sposób równoległy. Łączymy je sklejając klejem ( jeśli macie w domu zszywacz, można go użyć, by wzmocnić połączenie rolek, spinając je ze sobą w wewnętrznych stronach).

          Gdy rolki są ze sobą połączone, stawiamy je pionowo. W ten sposób mamy górę rolek oraz ich dół. Od góry , z zewnętrznych stron rolek robimy małe dziureczki nożyczkami– tak by przedostał nam się sznureczek. Łącznie powinniśmy mieć dwie dziurki. Po wykonaniu tej czynności przewlekamy jedną końcówkę sznurka przez dziurkę ( wykonujemy tą samą czynność przy drugim otworze), a od środka rolki robimy supełek, tak by on nam nie uciekł.

          Tak wykonaną lornetkę przewieszamy sobie przez szyję i podchodzimy do okna.

          Jesteście przy oknie? Świetnie !

          Bierzemy lornetkę w rączki , przykładamy do oczu i poszukujemy oznak wiosnyߘꠚapiszcie je na kartce, a gdy wrócimy do szkoły pochwalicie się swoimi obserwacjami.

          Dla ułatwienia zadania zamieszczam pomocniczy link oraz zdjęcie (pinterest)wink

          https://www.youtube.com/watch?v=W0o8vFsn6qY

          Miłej zabawy. Powodzenia ! laugh

          "Wiosenny witraż"

          Opracowała Agnieszka Zielińska

          Moja propozycja na dziś to  „Wiosenny witraż”:

          Kartę (zał. nr 1) należy wydrukować najlepiej na grubszym papierze (blok techniczny), a następnie wyciąć wszystkie elementy wzdłuż linii, tworząc ażurowy wzór. Puste miejsca należy wykleić kolorową bibułą.

          Pozdrawiam Agnieszka Zielińska

          "Kodowane kolorowanki"

          Opracowała Joanna Wodzińska

          Moi drodzy

          w pierwszym dniu rebusów świetlicowych proponuję rozruszanie motoryki małej-tworzenie kodowanych rysunków i napisów o tematyce wiosennej. Każdego dnia będziemy wysyłać coś miłego. Zaczynamy od prostej zabawy. Mam nadzieje, że po powrocie do szkoły przyniesiecie na świetlice swoje prace, aby każdy mógł je podziwiać )

          - kodowane kolorowanki  (strona www.maluchwdomu.pl, http://maluchwdomu.pl/2020/03/wiosenne-kodowanki-do-pobrania.html  )

          -kolorowanki o tematyce świątecznej ( www.mamaija.pl - zajączek oraz kurczaczek)

           

          "Rodzina Wróbelka Roberta"

          Opracowała Martyna Podgórska

          Dzisiaj przygotowałam dla Was wyliczankę. Jest to również zabawa oddechowa. Ciekawa jestem ile wróbli uda Wam się policzyć! Życzę miłej zabawy!  Do zobaczenia jutro! :)

          Policz razem z wróbelkiem Robertem, ile wróbli jest w jego rodzinie. Staraj się policzyć jak najwięcej ptaszków na jednym wydechu, mówiąc: ,,pierwszy wróbel z rodziny, drugi wróbel z rodziny,  trzeci wróbel w rodziny..." Powodzenia!

          Materiał : Radosne R wyd. Harmonia

          "Łamigłówki dla mądrej główki"

          Opracowała Małgorzata Głuchowska-Szczepańska

          Kochani,

           

          Dzisiaj przygotowałam dla was krzyżówkę,jeśli chcesz, to rozwiąż ją . Zmierz czas .jeżeli uda Ci się zrobić to w   10 - 15 min to jesteś SUPER. 

          Krzyzowka1.pdf

          Miłej zabawy.

          "Ciekawostki przyrodnicze"

          Opracowała Ewelina Pastucha - Wąsowska

          Cześć dzieciaczki,

           gdy spędzamy dużo czasu w domu przygotowałam Wam prezentację multimedialną, która umili Wam pobyt z rodzicami, są to ciekawostki przyrodnicze o :

          zwierzątkach domowych,

           zwierzątkach wiejskich,

           zwierzątkach dzikich,

           zwierzątkach egzotycznych

          Na końcu prezentacji znajduje się propozycja wykonania pracy  ulubionego zwierzątka z papieru toaletowego. I materiałów które macie w swoich domach, według własnego pomysłu, ja podsyłam przykłady.

          Oprócz rolki papieru będą potrzebne: nożyczki, włóczka, guziki kolorowy papier, ewentualnie gazeta kolorowa, klej, ołówek itp i zabieramy się dzieła.

          praca_zdalna_4_Prezentacja_multimedialna(1).pptx

          Życzę miłej zabawy  

           

           

        • Wróć do listy artykułów