• Razem stwórzmy coś pięknego:-)

• 30.03.2020 10:17
        • Zapraszamy do wspólnej zabawylaugh
        • Prezentacja Naszej Planety z kosomosu,

przyspieszona lekcja rysunku.

Witajcie dzieciaczki,

polecam szczególnie na dobry początek tego tygodnia obejrzeć sobie prentancje Naszej Planety z kosmosu, i pozachwycać się jej widokami.

Planeta_Ziemia.pps

Czyż nie jest piękna, prawda, że robi wrażenie?  I proponuję chwilę refleksji przy muzyce.

1,21 min makrokosmos https://youtu.be/yQpmwR0NrBg

A dla wytrwałych https://youtu.be/8wLwxmjrZj8

Ponadto przygotowałam przyśpieszoną lekcję rysowania.

Zachęcam do nauki rysowania właśnie przy zaproponowanej przeze mnie muzyce.  Na pewno takie dźwięki spowodują ze rączka będzie sprawniejsza.

Jak narysować… ? Czyli przyśpieszona lekcja rysunku ߘꦬt;/span>

1. Biedronka

2. Bocian

3. Kaczka

4. Kogut

5. Królik

6. Pingwin

7. Rekin

8. Żółw

9. Sowa

10. Auto

11. Żaba

Życzę zdrówka i bądźmy wytrwali.

Życzę miłej zabawy

I do rychłego zobaczenia heart

Łamigłówki mądrej główki

Witam w nowym tygodniu. Główki Wam odpoczęły przez sobotę i niedzielę to mam dla Was nowe zadania. Bawcie się podczas rozwiązywania.

Niezwykły zajączek

Przygotuj kolorową kartkę z bloku technicznego, jeśli nie masz, to pomaluj farbami zwykły biały karton - kolor jest dowolny, może być twój ulubiony. Jak tło wyschnie narysuj ołówkiem jak największego zajączka (tylko kontur)! Może być w dowolnej pozie. Następnie poszukaj kolorowych gazet lub czasopism. Wybierz kolorowe strony i porozrywaj na malutkie skrawki. Tymi malutkimi kawałkami gazety wyklej dokładnie swojego zajączka. Oczka, nosek, wąsiki możesz zrobić z kolorowego papieru. Jak będziesz staranny i dokładny praca się uda.

Miłego relaksu, a twój zajączek niech przykica do GALERII na stronę szkolnej świetlicy! :)

Malowanka na plecach

Malowanka na plecach.

• Razem z mamą lub tatą albo z rodzeństwem "malujemy" sobie na plecach różne przedmioty i zgadujemy co to jest. Zaczynamy od prostych form, jak np. piłka, kwiatek, dom, przechodząc później do bardziej skomplikowanych jak np. bałwan, samochód, żaglówka.

• Skoki przez drabinkę - Wykonaj drabinkę, np. z gazety. Wystarczy pociąć ją na 5-centymetrowe paski, które ułożycie na ziemi na wzór drabinki. Zadanie dziecka polega na sprawnym przeskakiwaniu kolejnych szczebelków.

Miłej zabawy!

Zajęcia muzyczne

Drogie dzieciaki!

Nowy tydzień, nowe zadania. W ten poniedziałkowy dzień trochę sobie pośpiewamy. Mogą Wami towarzyszyć we wspólnym śpiewie rodzice jak i rodzeństwo. Proponuję piosenkę o Lisku Łakomczuszku, który ma ochotę na soczyste kurki. Link do piosenki znajdziecie poniżej.

Zostaniemy jeszcze w temacie lisków, kurek i kogucików. Dlatego przesyłam Wam jeszcze kilka kolorowanek!

Kreatywne filmiki

Opracowana Joanna Wodzińska

Drodzy rodzice proszę czytajcie Waszym dzieciom opisy znajdujące się przy każdym zadaniu. Chcemy umilić Wam wolny czas kreatywnymi i miłymi zajęciami.

Kolejny dzień rozwiązywania rebusów i zadań, które przygotowujemy dla Was podczas nauki on-line. Dziś z początkiem nowego tygodnia chciałabym zachęcić do obejrzenia lubianych przez Was tzw. 5-minutowych sztuczek, pomysłów na zrobienie prostych, ładnych rzeczy. Zaczynamy tematykę wielkanocną. Proszę obejrzyjcie filmik ( pierwsze 10 minut najważniejsze) i wspólnie z rodzicami wybierzcie jedną propozycję, którą wspólnie zrobicie. Powodzenia!

P.S. Każdego dnia mam nadzieję, że już niedługo się zobaczymy :).

Link do filmików:

Żabka z płyty CD

Dziś przedstawiam Wam do zrobienia żabkę, która brzuszek ma z płyty CD, a głowę, nóżki i  łapki z zielonego bloku technicznego

Zdjęcie: Źródło własne

Co będzie Wam potrzebne do wykonania „Żabki z płyty CD”?

- niepotrzebne płyty CD

- kolorowy blok techniczny

- marker (najlepiej czarny)

-flamastry

- nożyczki

- klej

Poniżej znajduje się szablon z elementami żabki:

Źródło: www.kreatywniewdomu.pl

Życzę miłego dnia i super zabawy!

Razem zasadźmy rzeżuchę

Witajciesmiley

Wspólnie z dzieckiem zróbcie rzeżuchę. Najlepiej wysiać ją na zwilżoną watę.

źródło:

Potrzebne ci będą:

* opakowanie lub dwa nasion rzeżuchy
          * wata lub lignina
          * woda
          * naczynie

Instrukcja sadzenia rzeżuchy:
          1. Do naczynia włóż watę lub ligninę, możesz też rozłożyć ją na płaskim talerzu albo obłożyć nią zewnętrzną stronę salaterki (wówczas rzeżucha będzie przypominać zieloną górkę).

2. Zwilż watę wodą. Rozsyp nasiona. Postaraj się zrobić to w miarę równomiernie, by nie było „łysych” miejsc. Spryskaj je wodą.

3. Przez cały okres uprawy (a trwa to około 1,5 tygodnia) podlewaj wodą (trzeba to robić codziennie, bardzo ważna jest tu regularność). Pierwsze nasiona kiełkują już po 2–3 dniach. Rzeżucha wyrośnie szybciej, jeśli postawisz ją w słonecznym, ciepłym miejscu. Po ok. 10 dniach można ją już ścinać i jeść.

Miłej zabawylaugh Powodzenia !