• Czas na kreatywność

• 24.04.2020 11:41
        • Zapraszamy do wspólnej zabawylaugh
        • Wyprawa do zoo

Cześć dzieciaczki, witam Was bardzo serdecznie w piąteczek, jak się macie? Kontynuujemy yogową przygodę. Dziś przygotowałam dla Was, Yoga , będzie to wyprawa Zoo A zatem ubierzcie wygodne ubranko. i czy pamiętacie o wypełnianiu tabelki co jedliście w ciągu dnia - od śniadania zaczynając? Zatem jeszcze raz podsyłam. Drukujemy i Zapisujemy Życzę pięknego dnia kochani

Biedronki

Witam na dziś przygotowałam dla Was do wykonania biedronki z masy papierowej.

Do wykonania biedronek potrzebujemy: masę papierową, patyczki higieniczne, łyżkę stołową, farby.

Składniki i proporcje na masę papierową: 1,5 miarki papierowej pulpy z opakowania po jajkach, 1 miarka wikolu, 1 miarka mąki ziemniaczanej,1/10 miarki oliwki dla dzieci,1/2 miarki mąki pszennej.

Składniki na 800g masy papierowej: dwie wytłaczanki po jajkach (jedna na 10, druga na 6 jaj), 1 kubek wikolu (kubek o pojemności 300 ml),1 kubek mąki ziemniaczanej,3 łyżki oliwki dla dzieci, pół kubka mąki pszennej.

Wykonanie masy papierowej:

1. Dokładnie odciskamy namoczone chwilę wcześniej i porwane na kawałki opakowania po jajkach (można zostawić je zamoczone w wodzie na dłużej).

2. Po odciśnięciu wytłaczanki rwiemy na jeszcze drobniejsze kawałki.

3. Dodajemy wikol, mąkę ziemniaczaną i oliwkę dla dzieci.

4. Miksujemy przez około 3 minuty Wstępnie zmiksowaną masę podsypujemy stopniowo mąką pszenną i ponownie miksujemy. Posypujemy blat mąką pszenną i wyrabiamy masę ręcznie, dodając do niej resztę mąki pszennej. Jeśli nadal klei się i przywiera do stołu podsypujemy odrobiną mąki ziemniaczanej.

Wykonanie biedronek:

1. Tworzymy jednolite kulki i formujemy na łyżce, by nasze biedronki miały ładny kształt pancerzyka

2. Patyczki przecinamy na pół i wbijamy po 3 z każdej strony

3. Zostawiamy do wyschnięcia (najlepiej na całą dobę)

4. Malujemy farbami

Dla umilenia czasu podczas wykonywania biedronek wysłuchajcie jeszcze piosenki „Biedroneczki są w kropeczki”

Powodzenia!

Źródło: www.miastodzieci.pl

Rebusy

Rebusy wciąż wysyłam Wam, niech główka pracuje tu i tam :)

cialo-czlowieka-mozg(1).pdf

rebus-10(1).pdf

Nasza planeta-Ziemia

Opracowała Małgorzata Głuchowska-Szczeapńska

Dzisiaj mam dla was zabawę  - wykreślankę  wyrazową.  W zamieszczonym diagramie znajdźcie 6 ukrytych wyrazów, zapisanych w pionie lub poziomie. Gdy  już je odnajdziecie ,wpiszcie je do zamieszczonego poniżej zdania , a otrzymacie  hasło dnia dzisiejszego.

U

Ś

Ż

Ś

Ź

U

Ż

Y

P……………… aby  s………………….   ś…………………… ,  bo tak  d……………… o  n…………….  p……………………….

Myślę , że szybko się z tym uporacie.

Bingo z kostkami-głoska [L]

Bingo z kostkami - głoska l.

Do przeprowadzenia zabawy potrzebujemy:

• dwie kolorowe kostki do gry,
          •  kredki,
          • żetony [np.: drobne klocki lego]
          • oraz tyle plansz do gry, ilu jest jej uczestników.

Na początku kolorujemy obrazki z liczbami oczek w pionie na jeden kolor – zgodny z wybraną kostką, a obrazki z oczkami w poziomie na drugi kolor – zgodny z drugą kostką.

Gracze kolejno rzucają obiema kostkami na raz i oznaczają żetonem obrazek, który jest na przecięciu linii. Dla ułatwienia dziecko może ustawiać kostki na polach z liczbą oczek.

Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy będzie miał oznaczone wszystkie obrazki w jednej linii [poziomo] lub rzędzie i zawoła: BINGO!

Dobrej zabawy oraz owocnych ćwiczeń!

Poniżej link do pobrania planszy.

Zajęcia plastyczne

Dzieciaczki!

Przygotujcie sobie dzisiaj proszę wytłoczkę po jajkach (opakowanie), klej, farby, kolorowy papier, nożyczki, pędzelek, czarny flamaster. Czy domyślacie się co można z takich przyborów przyszykować? Nie? Jedną z propozycji jest gąsienica. Wszystkie wskazówki znajdziecie w załączonym linku.

Gra w gumę

Opracowała Anna Sawicka

Przebieg zajęć

Jest to zabawa w którą  można grać na dworze i w pomieszczeniu. Może w nią grać od dwóch do kilku graczy .Na początku zaczepiamy gumę na wysokości kostek (później przechodzimy na wyższe poziomy to jest łydki i kolana). Dwie osoby stoją naprzeciwko siebie w odległości około 2 metrów .Między sobą mają naciągniętą gumę do skakania tak by powstały dwie równoległe napięte linie .Jeśli do zabawy są tylko 2 osoby jeden koniec gumy można zaczepić np. o krzesło

Gra polega na wykonaniu serii skoków przez gumę bez „skuchy „ (błędu ,pomyłki ) .Ponieważ istnieją różne wersje tej gry uczestnicy muszą na początku umówić się co do układu serii skoków . Jeśli osoba skacząca popełni błąd , traci kolejkę a na jej miejsce wchodzi osoba która do tej pory trzymała gumę itd.. Wygrywa osoba która pierwsza wykona całą serię skoków na każdej wysokości .  przykładowe skoki wykonane przesz dziewczynki z klasy 5

Świat planet

Przygotuj: blok techniczny, farby, plastelinę, cyrkiel lub formy kół do odrysowania.

Przed przystąpieniem do pracy poszukaj informacji o planetach naszego UKŁADU SŁONECZNEGO (internet, encyklopedia). Różnią się one wielkością, kolorem i materią z której powstały. Dziś twoim zadaniem będzie narysować je i wykleić z plasteliny! Pamiętaj, że z plasteliny możesz formować różne nierówności np. kratery, szczeliny, oraz mieszać kolory - tworząc odcienie i smugi. Pomaluj karton granatową lub ciemno niebieską farbą i jak wyschnie możesz zacząć wylepiać Słońce i planety ( Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton). Brawo, udało się - masz swoje mini PLANETARIUM! :)

Pokaz mody

Potrzebujesz motywacji by zrobić porządki w szafie? Zróbcie z dziećmi pokaz mody, niech pociechy same wybierają strój i dodatki. Może się okaże, że mają smykałkę do mody, a może wprowadzą nowe trendy. Tak czy inaczej czeka Was wspaniała zabawa i dużo śmiechu. Przy okazji sprawdzisz, z których ubrań wyrośli i możesz je powyciągać z szaf.

źródło:https://mamopracuj.pl/10-pomyslow-na-kreatywne-zabawy-z-dziecmi/