• Międzynarodowy Dzień Ziemi 22 kwietnia 2021

• 22.04.2021 23:26
      • Zapraszamy na wspólne świetowanie Dnia Ziemi pod hasłem: "Przywróć naszą ziemię".
      • Dzień Ziemi obchodzony jest w środę 22 kwietnia.

Tegoroczne hasło Dnia Ziemi brzmi ''Przywróć naszą ziemię''. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Pierwszy raz Dzień Ziemi został zorganizowany 22 kwietnia 1970 r. w Stanach Zjednoczonych. Wzięło w nim udział ponad 20 mln ludzi. Tego samego roku powstała Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska, której misją jest ochrona zagrożonych gatunków. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Dzień Ziemi. Co możemy zrobić, by pomóc planecie? Dobre rady

Wystarczą małe zachowania proekologiczne. Wykonywane codziennie przez miliony ludzi na całym świecie mogą ocalić naszą planetę. Do najbardziej popularnych i najprostszych zadań sprzyjających ochronie środowiska należą:

1. Niekorzystanie z plastikowych toreb. Te rozkładają się nawet kilkaset lat. Dlatego lepiej na zakupy brać torby wielorazowego użytku
        2. Naprawiajmy elektronikę czy sprzęt AGD, zamiast kupować nowy
        3. Nie kupujmy ubrań w nadmiarze. Ich produkcja szkodzi planecie
        4. Segregujmy śmieci w tym materiały odnawialne
        5. Oszczędzajmy wodę i prąd
        6. Sadźmy drzewa i krzewy
        7. Troszczmy się o środowisko życia zwierząt
        8. Poszerzajmy naszą wiedzę ekologiczną
        9. Wybierajmy rower czy środki komunikacji publicznej zamiast własnego samochodu

Nasi uczniowie również dziś obchodzili Międzynarodowy Dzień Ziemi tworząc prace plastyczne:-)