• Konkurs plastyczny

        • Międzynarodowy Konkurs Plastyczny " INNE SPOJRZENIE"

          o temacie przewodnim : "CO NAM W DUSZY GRA" - paleta uczuć i emocji.

           

          OGÓLNE WARUNKI:

          Format A4 lub A3
          Dowolna technika plastyczna np. malarstwo, grafika, rysunek, collage inne 
          w przypadku techniki collage bez materiałów sypkich czy plasteliny.

          Jednym z celów konkursu jest twórcza refleksja nad otaczającym światem i dialog o wspólnych wartościach

          oraz kształtowanie postaw empatycznych i prospołecznościowych 

          WIEK :

          Dzieci i młodzież w wieku 6-19 lat. Prace będą rozpatrywane w kategoriach wiekowych: 6-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat,17-19 lat

           

          Spośród prac naszych uczniów, jakie zakwalifikują się na etapie szkolnym ,każdy nauczyciel plastyki będzie mógł wytypować do 10 prac na konkurs.

          Nauczyciel wysyłając prace na konkurs ma obowiązek potwierdzić, że praca dziecka została przez uczestnika wykonana samodzielnie!

          Wybór prac na etapie szkolnym nastąpi 25 stycznia i do tego dnia można dostarczyć swoją prace.

           

          Organizatorem konkursu jest Elżbieta Skiba-Posikata Dyrektor OGNISKA PRACY POZASZKOLNEJ NR 1 w Sosnowcu

           

          Szczegółowe informacje i regulamin: 

          http://www.opp1.sosnowiec.ehost.pl/index.php/miedzynarodowy-konkurs-plastyczny-inne-spojrzenie/149-regulamin-17-edycji-miedzynarodowego-konkursu-plastycznego-inne-spojrzenie

          www.innespojrzenie.sosnowiec.pl

          Zapraszamy !!!

        • Warszawski konkurs plastyczny Zaczarowane Ogrody Jana Marcina Szancera

        • Uczniowie klas I - VIII naszej szkoły, są zaproszeni do wzięcia udziału w jedenastej edycji WARSZAWSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
          ZACZAROWANE OGRODY JANA MARCINA SZANCERA  

          CELE KONKURSU:
          nawiązanie do bogactwa ilustratorskiego Patrona naszej szkoły Jana Marcina Szancera,
          rozbudzanie wrażliwości plastycznej,

          WARUNKI KONKURSU:
          praca ma być wykonana samodzielnie i nie może być powtórzeniem istniejących dzieł,
          każdy uczestnik może wykonać jedną pracę, szkoła może zgłosić 10 prac /po 5 w każdej kategorii wiekowej/,
          format prac A3 lub A4, oprawione w passe - partout /wykonane z kartonu/,
          technika: - rysunkowa /piórko, tusz lub czarny długopis albo cienkopis/,
                  lub - mieszana /rysunek tuszem + akwarela/,

          Prace będą oceniane w następujących
          kategoriach wiekowych: I-III, IV-VI, VII-VIII

          na odwrocie pracy należy umieścić następujące informacje:
                                 - imię i nazwisko ucznia,
                                 - wiek i klasę,
                                 - tytuł utworu,
                                 - imię i nazwisko opiekuna,
                                 - adres i telefon szkoły,

          Organizator nie zwraca prac uczestnikom konkursu,
          prace bez kompletnych danych nie wezmą udziału w konkursie.

          KRYTERIA OCEN PRAC KONKURSOWYCH:
          interpretacja własna tematu,
          rozbudzenie wrazliwości plastycznej

          TERMIN DOSTARCZENIA PRAC:
          Prace należy dostarczać do 22 lutego 2019 r do nauczycieli plastyki. Po dokonaniu wyboru w szkole; po 5 prac w każdej kategorii wiekowej prace zostaną przesłana na konkurs do organizatora.

          Przeczytajcie proponowane teksty, wybierzcie jeden z nich i zilustrujcie go przy użyciu środków plastycznych stosowanych przez patrona naszej szkoły Jana Marcina Szancera.

          Tekst 1.
          WIECZÓR
          Danuta Wawilow

          Nadchodzi wieczór
          Cały niebieski:
          niebieskie drzewa,
          niebieskie pieski,
          niebieskie ręce,
          niebieskie głowy
          i tylko księżyc
          Pomarańczowy.
          ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
          Tekst 2.
          ZŁOTA RYBKA
          Roch Urbaniak
          W Morzu Koralowym była sobie rafa. Była jedną z najpiękniejszych, jakie można sobie wyobrazić. Tuż pod powierzchnią kryształowo czystej wody mieniły się wszystkimi kolorami morskie roślilny, ukwiały i koralowce. A wśród nich, niczym ptaki w ogrodzie pełnym kwiatów, śmigały pstrokate ryby, cętkowane ośmiornice i czerwone kraby. I wszystkie były smutne i zatroskane...
          Ponieważ dno morza naokoło było szczątkami rozbitych statków, a żeglarze omijali ją szerokim łukiem, z obawą i złością wymawiając jej nazwę. Rafa Wraków. Bo mimo całego swojego uroku i wspaniałego wyglądu, rafę otaczały bardzo zdradliwe wody, pełne wirów i niebezpiecznych morskich prądów. I wszystkie statki, które miały pecha znależć się w jej okolicy, rozbijały się na niej i tonęły.
          ,,,,,,,,,,,,,,

          Komisja konkursowa powołana przez organizatora wyłoni spośród przedstawionych prac najlepiej wykonane ilustracje, ich autorzy otrzymają nagrody i wyróżnienia, a prace zostaną wyeksponowane na terenie szkoły.

          O wynikach konkursu i terminie wręczenia nagród placówki zostaną powiadomione mailem.

          ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU:
          Zainteresowanym konkursem życzymy ciekawych pomysłow!!!
           

      • Wyniki konkursów

      •  Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica - Laura Nowak z kl. VIb zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat w zaczarowany bajek świat..." w kategorii: klasy IV - VIII pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc. 


        Wyniki I edycji Dzielnicowego Konkursu Poetyckiej Twórczości Własnej "100 lat Niepodległej"

         

        Klasy I-III

        III miejsce Zofia Bis, kl.Ib

         

        Klasy IV-VI

        Wyróżnienie Zofia Grochowska, kl.VIb

         

        Serdecznie gratujemy Dzieciom i Rodzicom!


        Wyniki konkursu "Warszawa Dama w biało-czerwonej sukni"

        Kategoria plastyczna
        Klasy I-III
        Wyróżnienie
        Maria Tytuła, kl.IIId

        Kategoria fotograficzna
        Uczniowie młodsi
        II miejsce
        Zuzanna Skuza, kl.IVc

        Kategoria literacka
        Wiersze
        III miejsce Weronika Kowalska, kl.VIIc

        Uroczyste zakończenie konkursu 12 kwietnia o 14.00 w Szkole Podstawowej nr 322 im. Jana Brzechwy, ul.Dembowskiego 9


        Gratulujemy !!!

         

        Grupa starszych dziewczynek zdobyła taneczną Złotą Wenę 2018 i tym samym obroniła tytuł z zeszłego roku. Gratulujemy!

        Mamy przyjemność poinformować Państwa, że uczennice naszej Szkoły:
        - Wiktoria Szulc,
        - Anna Wilczek,
        - Zuzanna Kopczewska 
        wywalczyły I miejsce w tenisie stołowym w ramach Śródmiejskiej Olimpiady Młodzieży 2017/2018.
        Gratulujemy sukcesów naszym zawodniczkom i ich nauczycielom!

         

        Wyniki konkursu plastycznego "Pocztówki z Warszawy w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę"

        3 miejsce w konkursie wojewódzkim otrzymała Wikotoria Bandurska uczennica klasy 5c

        Gratulujemy!

         

        Mamy przyjemność poinformować Państwa, że do finału Warszawskiej Olimpiady Języka Angielskiego zakwalifikowali się:
        - Weronika Kowalska kl. 7c
        - Jan Trzebiński kl. 6b
        Uczniowie Ci będą uczestniczyli w spotkaniu warsztatowym z uczniami z USA w dniu 28.03.2018r w SP 84.
        Serdecznie gratulujemy Uczniom i prowadzącym ich Nauczycielom!

         

        Mamy przyjemność poinformować o laureatach Konkursu Matematycznego Olimpus - sesja zimowa:
        1) Konstancja Jasińska - klasa 4b
        2) Olaf Duda - klasa 4b
        3) Kajetan Ramsza - klasa 6b
        4) Damian Woźniak - klasa 7a
        Serdecznie gratulujemy!!!

         

        Zuzanna Skuza - uczennica klasy 4c zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie w Słuchaniu ze Zrozumieniem The Bat Kid w kategorii klas czwartych.
        Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

         

         

        Podczas etapu szkolnego Warszawskiego Konkursu Czytelniczego "Magia lektur" najwięcej punktów zdobyła Helena Kopszak, ucz. kl.VIb.
        Hela będzie reprezentować naszą szkołę podczas etapu międzyszkolnego składającego się z półfinału i finału 2 marca 2018r., godz.10.00
        Trzymamy kciuki:))

        Dziękuję Wszystkim uczestnikom etapu szkolnego za poświęcony czas i przeczytanie książki.

        Ewa Łopieńska:)

    • Mamy przyjemność poinformować Państwa, że uczeń klasy 7c - Krystian Fedorowicz przeszedł do II etapu konkursu "Scratch Kocha Matematykę". II etap konkursu zostanie rozegrany 15.12.2017 r. w Zespole Szkół Społecznych w Jarocinie, ul. Przemysłowa 1.
      Serdecznie gratulujemy uczniowi i nauczycielowi prowadzącemu - Pani Agacie Tkaczyk.

    • Mamy przyjemność poinformować Państwa, że Kajetan Ramsza - uczeń klasy 6b zakwalifikował się do III (ostatniego) etapu Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
      Gratulujemy Kajtkowi tak wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki za ostatni etap!

    • Jury konkursu historycznego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę przyznało nagrody i wyróżnienia: 

      - w kategorii klas VI-VII:
      1.M.Chruśliński kl.VIIa
      2.W.Pajdo kl.VIb

      wyróżnienia:
      A.Muranowicz kl.VIIa
      N.Sadlik kl.VII c
      A.Muranowicz kl.VII a

      - w kategorii klas IV-V:
      1. J.Rychel kl.IVc oraz W.Niedźwiedzka kl.Vb
      2. W.Cygan kl.Va oraz A.Wewiorka kl.Vb
      3. P.Głowacka kl.Va oraz I.Święcki kl.Vb

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
      Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystego apelu podsumowującego pierwszy semestr.

      Anna Adamczyk

    • Mamy przyjemność przekazać Państwu informacje o wynikach szkolnego etapu Warszawskiej Olimpiady z Języka Angielskiego.

      Do drugiego etapu Olimpiady zakwalifikowali się następujący uczniowie:
      Matylda Waller kl.4c - 26 punktów
      Maximilian Taraba kl.7a - 26p
      Weronika Kowalska kl.7c - 25p
      Antoni Maciejewski kl.7b - 25p
      Mikołaj Safiański kl.7c - 25p
      Jan Trzebiński kl.6b - 25p
      Gratulujemy i życzymy sukcesów w II etapie!

    • Mamy przyjemność ogłosić, że dwie uczennice klasy 7c - Wiktoria Szulc i Anna Wilczek wywalczyły dla naszej Szkoły złoty medal w Warszawie w tenisie stołowym w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. 
      Wielkie gratulacje dla zawodniczek i naszych nauczycieli wf

    • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego 'Memory Master' - sesja jesienna

      klasy 4
      laureaci II stopnia
      Antoni Lutrowicz kl.4a
      laureaci III stopnia
      Konstanty Kopszak kl.4b
      Zuzanna Skuza kl.4c

      klasy 5
      laureaci II stopnia
      Weronika Niedźwiedzka kl.5b
      Weronika Maliszewska kl.5b
      Zuzanna Stanaszek kl.5a
      Amanda Wiewiorka kl.5b
      laureaci III stopnia
      Ignacy Święcki kl.5b
      Szymon Godlewski kl.5a

      klasy 6
      laureaci III stopnia
      Jan Trzebiński kl.6b
      Aleksandra Filipek kl.6b
      Antoni Pusz-Niciński kl.6a
      Samuel Cuber kl.6b
      Julia Erdenepurev kl.6b
      Aleksandra Pietrasik kl.6b
      Aleksandra Stojek kl.6b
      Weronika Pajdo kl.6b

      klasy 7
      laureaci III stopnia
      Mikołaj Safiański kl.7c
      Mateusz Kloc-Konkołowicz kl7b
      Maria Wolska kl.7b

      wyróżnienia
      Julia Chmura kl.4b
      Michalina Stępień kl.5b
      Barbara Styczyńska kl.5a
      Karolina Mońka kl.5c
      Maurycy Wocial kl.6a
      Zofia Dąbrowska kl.6b
      Barbara Szczepańska kl.6b
      Aleksandra Godlewska kl.7c
      Marek Suvorov kl.7b
      Pola Serwacka kl.7a

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

       

    • Mam przyjemność poinformować Państwa, że dwóch uczniów naszej Szkoły:
      - Maciej Skorupa z klasy 7b,
      - Kajetan Ramsza z klasy 6b
      przeszli do II etapu Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.
      Serdecznie gratulujemy i życzymy przejścia do kolejnego etapu!

    • Wyniki konkursu czytelniczego 
      "Pięcioro dzieci i coś"

      I miejsce - Kosma Press, kl.IIIa
      II miejsce - Jadwiga Rychel, kl.IVc
      III miejsce - Michał Baczyński, kl.IVa
      III miejsce - Maria Smętkowska, kl.IIId

      Zwycięzcom Gratulujemy:)
       

    • Mamy przyjemność poinformować, że uczeń naszej Szkoły - Jerzy Eckert z klasy 7a zakwalifikował się do rejonowego etapu Konkursu Filozoficznego "W drodze do mądrości" organizowanego przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne. 
      Gratulujemy wyniku i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

    • Z radością informujemy ,że uczniowie klas 3b i 3c zajęli bardzo wysokie miejsca w ogólnopolskim konkursie ortograficznym NIE TYLKO DLA MISTRZÓW

      III m-ce - Karolina Grekowicz kl. 3c
      VIII m-ce -wyróżnienie- Lena Krawczyńska kl. 3c 
      X m-ce -wyróżnienie -Daniel Smykowski kl. 3c
      XVI m-ce - Antonina Marzec kl.3c
      XIX m-ce - Barbara Miska kl.3b
      XXIII m-ce Blanka Łukasiewicz kl3b
      XXXII m-ce Maria Śliż kl 3b

      Serdecznie gratulujemy

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie, ul. Niecała 14
      • sp75@edu.um.warszawa.pl
      • Tel./Fax: (22) 827-40-06
      • 00-098 Warszawa ul. Niecała 14
  • Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych 
    w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:

    1. dane Administratora  i Inspektora Ochrony Danych: Adam Kozakiewicz e-mail: IOD@sp75.edu.pl adres: Adam Kozakiewicz lub Inspektor Ochrony Danych, 00-098 Warszawa, ul. Niecała 14
    2. Pana/Pani dane osobowe są przetwarzane w celu należytego udostępniania strony internetowej oraz prawnie uzasadnionemu obowiązkowi wywiązania się z art.5 ust.2 RODO,
    3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
    4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej.
    5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
    6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
    7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
    8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
    9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
    10. klauzula informacyjna znajduje się również w linku „Klauzula informacyjna” (w bloku „Serwis”).