• List

• 10.12.2018 21:38
        • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

miło mi poinformować, że przygotowaliśmy kolejną część materiałów informacyjnych dotyczących rekrutacji na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

W załączeniu przekazuję ulotkę opracowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Centralną Komisją Egzaminacyjną. W materiale tym opisano szczegółowo zasady rekrutacji, w tym terminy egzaminów i sposób punktowania. Jestem przekona, że zawarte w ulotce informacje odpowiedzą na wiele pytań i wątpliwości związanych z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Informuję, że ulotki w wersji papierowej zostały przygotowane dla wszystkich uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz III klas gimnazjów. Wkrótce wyślemy je do kuratoriów oświaty, które ustalą zasady dystrybucji materiałów do szkół.

Proszę, aby za Państwa pośrednictwem ulotki dotarły do wszystkich zainteresowanych uczniów klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjów. Proszę również o zapoznanie rodziców tych uczniów zarówno z ulotką, jak i listem dotyczącym rekrutacji na rok szkolny 2019/2020.

Do wiadomości dołączam również komunikat MEN, w którym znajdą Państwo m.in. informację o działaniach informacyjnych ministerstwa, wsparciu samorządów przy rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, a także statystyki dotyczące naboru do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

Komunikat_MEN_na_temat_rekrutacji_na_rok_szkolny_2019-2020_w_wersji_word.docx
          List_Minister_Edukacji_do_Rodzicow_w_wersji_pdf.pdf