• Czym jest Erasmus+?
          Erasmus+ wspiera edukację szkolną na różnorakie sposoby, a przyznanie akredytacji w programie Erasmus+ stanowi potwierdzenie, że nasza Szkoła posiada plan realizacji wysokiej jakości działań w ramach różnych projektów. Zaplanowanie niezbędnych dla realizacji projektu elementów stanowiło kluczowy element wniosku o akredytację.

Co daje posiadanie akredytacji?
          Wnioskodawcy, którzy posiadają akredytację w programie Erasmus+, zyskują uproszczony dostęp do możliwości finansowania projektów. W swoim tegorocznym wniosku nasza Szkoła określiła rodzaj i ilość planowanych działań przez najbliższe 15 miesięcy, rozpoczynając je w roku szkolnym 2022/2023. Na tej podstawie Narodowa Agencja przyznała naszej Szkole dofinansowanie w wysokości 12 687 euro.

W roku szkolnym 2022/2023 projekt ten ukierunkowany jest na klasy 5 i 6 i zatytułowany Green Eco School. Prowadzony będzie przez 3 lata kalendarzowe aż do klasy 8 dla tego rocznika.
          Założeniami projektu jest powiązanie zagadnień ekologicznych z narzędziami ICT. Planujemy stworzyć blog ekologiczny, film klatkowy o tematyce ekologicznej, warsztaty ICT, wyjścia na wystawy ekologiczne, samodzielne projekty ekologiczne, uczestnictwo w projekcie e-twinning i mnóstwo ciekawych rozwiązań promujących ekologię w naszej Szkole. Ważnym elementem projektu jest fakt, iż będzie on prowadzony w języku angielskim. W ramach projektu będzie również możliwa wymiana 8 uczniów klas 5 i 6 z zaprzyjaźnioną szkołą w Słowenii w roku szkolnym 2022/2023 i kolejnych 8 uczniów (już wtedy siódmo- i ósmoklasistów) w roku szkolnym 2024/2025. Koszty pokrywane będą z przyznanych środków.
          Uczniowie biorący udział w projekcie zostaną wyłonieni na wyjazd na podstawie wstępnej weryfikacji, a następnie losowania. W ciągu roku szkolnego 2022/2023 będą oni musieli wykazać się obecnością i zaangażowaniem w warsztaty z narzędzi ICT, biologii i języka angielskiego.
          Koordynatorką projektu jest Pani Magdalena Kapelewska, nauczyciel języka angielskiego. Nauczycielami biorącymi udział w projekcie jest również: Pani Małgorzata Michalec - nauczyciel biologii i Pani Agnieszka Pawlikowska - nauczyciel informatyki.

W załączeniu przesyłamy Regulamin wyjazdu zagranicznego dla uczniów klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej nr 75 im. Marii Konopnickiej biorących udział w programie Erasmus+ Green Eco School na rok szkolny 2022/2023.

Rodzice uczniów zainteresowanych udziałem w projekcie i wyjazdem w ramach jego realizacji proszeni są o wypełnienie wspólnie z dzieckiem formularza zgłoszeniowego i złożenie go w sekretariacie Szkoły w terminie do dnia 15.12.2022r.
          Prosimy także o wypełnienie wstępnego formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem:

Wstępna weryfikacja zgłoszeń nastąpi: 19.12.2022r., a losowanie w dniu 21.12.2022r.
          W dniu 21.12.2022r.  za pośrednictwem dziennika Librus zostaną ogłoszone wyniki losowania i lista osób zakwalifikowanych do  wyjazdu.
          W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt  za pośrednictwem dziennika Librus z koordynatorem projektu - Panią Magdaleną Kapelewską.

Zachęcamy uczniów klas 5 i 6 do udziału w projekcie.

formularz_zgloszeniowy.docx

Regulamin_wyjazdu_zagranicznego_na_rok_szkolny_2022_2023.pdf